Index dle názvu

Kalendáře

Do kalendáře má přístup jakýkoliv důvěryhodný člen, zejména po seznámení se s touto metodikou

Sdružení Piráti Praha

Kalendář Pirátského centra

Zajímavé akce v Praze

Pracovní kalendáře členů

Další kalendáře


Marketingová strategie


Nové místní sdružení

Předpoklady založení

Potřebné úkoly při založení


Odměňování

Tento dokument popisuje výchozí způsob, jakým jsou v Pirátské straně odměňováni dlouhodobě placení lidé, ať už jsou to zaměstnanci, členové orgánů, placení zastupitelé nebo dlouhodobí dodavatelé. V tomto dokumentu se takový člověk bez ohledu na kategorii nazývá odměňovaným. Práce začíná být odměňována v okamžiku, kdy je s člověkem podepsán zadávací list podle podmínek pro placené úkoly.

Návod pro odměňované

Systém je nastaven tak, že odměňovaný je finančně motivován plnit smlouvu v plném rozsahu, dostává přiměřenou odměnu za dodatečnou práci nad tento rozsah. Systém také odměňuje za plnění uložených úkolů a znevýhodňuje za pochybení.

Lidé u nás pracují z přesvědčení a nemáme moc peněz. Odměna za práci může být nižší než v soukromém sektoru a hodnota odvedené práce bývá typicky mnohem vyšší. I placení lidé tak pracují částečně jako dobrovolníci a jejich odměna je spíše určitou formu kompenzace, aby se Pirátům mohli věnovat potřebnou dobu a nezpůsobovalo jim to strádání.

Odměňovaný je povinen evidovat odpracované hodiny v projektovém systému redmine, a to u úkolu a v projektu, se kterým odvedená práce souvisí. Jakmile člověk podepíše zadávací list, bude přidán záznam o dohodě do seznamu odměňovaných. Všechny hodiny vykázané za daný měsíc jsou zahrnuty do odměňování podle výchozí smlouvy, ať už jsou vykázány v libovolném projektu.

Výjimky:

Refundované hodiny

Strávený čas, který má v poli Refundace vyplněnu hodnotu neproplácet – k takovému vykázanému času se při odměňování vůbec nepřihlíží. V poli Refundace lze také evidovat čas hrazený jiným subjektem, např. u zastupitelů od města. Takový čas není proplácen, ale může být vzat v potaz při hodnocení měsíční výkonnosti.

Oddělené smlouvy

Pokud má jeden člověk více smluv, musí být další smlouvy vedeny jako tzv. oddělená smlouva. V seznamu odměňovaných jsou v poli Filtr vyplněny názvy názvy projektů v redmine oddělené dvojtečkou. Čas vykázaný v těchto projektech se započítává pouze k oddělené smlouvě a nepočítá se k výchozí smlouvě.

Návod pro vedoucího týmu

:TODO:

Jednotlivé týmy mezi sebou sdílí lidi tak, aby se maximálně využily jejich schopnosti. Pokud jde o krátké nahodilé výpomoci, děje se tak bez další administrativy, pokud jde o dlouhodobější pomoc v rámci jiné rozpočtové jednotky, je vhodné uzavřít s tímto člověkem oddělenou smlouvu.

Vstupní údaje i výše jednotlivých složek odměny a jejich částí jsou uvedeny ve výkazu odměňování dané osoby, který je zveřejněn v repozitáři odměn pod příslušným týmem, rokem a měsícem.

Zveřejňování


Organizační strategie

Fungování týmu

Politika je týmová práce. Tým tvoří skupina lidí, která splňuje následující:

Týmy se tedy utvářejí z lidí, kteří sdílejí stejný cíl a dají se dohromady sami nebo s pomocí organizátorů. Tým není vyčpělým marketingovým označením každé skupiny, ale jen skupiny, která splňuje výše uvedené principy fungování.

Vhodná velikost týmu závisí na náročnosti a komplexitě úkolu, aby v týmu byly zastoupeni odborníci na všechny problémy, které tým řeší. Obecně nejlepší velikost týmu je asi 7 lidí, přičemž velikost týmu by se měla pohybovat od 5 do 12 lidí.

Seznam týmů

V krajském sdružení Pirátů v Praze působí následující týmy, viz strategický plán:

krajské předsednictvo

zastupitelský klub

senátní tým

tým městské části

volební štáb

Místní sdružení

Založení nového místního sdružení

S ohledem na komunální volby, senátní volby a rozložení Pirátů v Praze, je níže připravena mapa MČ a jejich spádovost pro již existujících či připravovaného místního sdružení. Pro více informací k organizaci místních sdružení kontaktujte Pavla Hájka na pavel.hajek@pirati.cz


jednotlivé úkoly:


Zpráva členských přihlášek


Správa žádostí o proplacení


Strategický plán pražských Pirátů

Pražští Piráti se po pražském Magistrátu chystají na další zteče

Jsme Piráti v Praze a toto je strategický plán našeho krajského sdružení na příští 4 roky. Cílem plánu je uvědomit si, kde jsme a kam chceme dojít. Jsme krajské sdružení nejsilnější neparlamentní strany. Sdílíme poslání, hodnoty a otevřenosti. Cílem naší cesty je, abychom vyrostli, získali širokou podporu občanů a nezpronevěřili se ideálům.

Strategický plán je mapa na naši cestu. Shrnuje informace o volbách, soupeřích, hrozbách a příležitostech. Dáváme si v něm hlavní cíle v politice, marketingu a vnitřní organizaci. Součástí je i rozpočtový výhled, abychom na cestu měli dost peněz. Plán určuje měřitelné ukazatele, podle kterých sledujeme, zda jdeme správným směrem.

Strategický plán není propagační materiál pro voliče ani volební program. Je to pracovní dokument určený zejména Pirátským zastupitelům, senátorům, předsednictvu krajského sdružení a placenému aparátu. Má je inspirovat při strategickém i každodenním rozhodování. Tvoříme a aktualizujeme ho se zapojením členů z celého sdružení.

1. Poslání a hodnoty

Nabízíme Pražanům otevřenou politickou stranu, která vznikla zdola a vrací moc zpět do rukou občanů. Chceme zastupovat všechny lidi, kteří nesouhlasí s korupcí a ovlivňováním politiky nekalým lobbingem. Rozumíme moderní době a prosazujeme takové podmínky, aby v ní mohl každý člověk žít člověk svobodně, důstojně a rovnoprávně.

Posláním našeho krajského sdružení je dávat dohromady Piráty z Prahy, ať už jsou to zastupitelé z Magistrátu nebo z městských částí, senátor Libor Michálek zvolený za Prahu 2 a 3 anebo řadoví členové a příznivci. Podílíme na společném prosazování Pirátského programu, který máme rozpracovaný v Pirátských prioritách pro Prahu a programových tezích senátora Libora Michálka.

Svobodu Internetu proti smlouvě ACTA jsme ubránili v roce 2012 v Praze i Evropě

Hodnoty vycházejí z celostranického dokumentu Pirátský klíč.

Jsme:

2. Upoutávka pro voliče

Každý Pirát musí umět voliči vysvětlit, co děláme a proč potřebujeme jeho hlas

Každý Pirát má vlastní jedinečnou motivaci, proč se k nám přidal. Nebojte se tedy přizpůsobit výše uvedené poslání tomu, čemu věříte a vysvětlit ho názorně lidem kolem sebe. Právě vy jste pro ně tým nejlepším mluvčím. Pokud tě nic nenapadá, může se ti třeba hodit pár následujících vět:

Ta pražská politika, to je teda něco. Teď ale máme v pražském zastupitelstvu 4 Piráty! Slyšeli jste už o tom? Řešíme Opencard, kontrolujeme smlouvy, bráníme zeleň před developery... Jsme jedna z mála politických stran, kde si člověk vezme tričko s logem strany a nemusí se stydět...
A koho budete volit vy?

3. Kultura otevřenosti

Otevřené dveře znamenají, že vítáme všechny, kdo nám chtějí konstruktivně pomoci

Otevřenost je naší základní organizační kulturou:

Otevřenost ale taky vyžaduje, abychom okamžitě zasáhli proti chování, které odrazuje nebo demotivuje ostatní členy!

4. SWOT analýza

Využijeme silné stránky a příležitosti, zlepšíme slabé stránky a omezíme rizika hrozeb

S – Silné stránky

  1. Čestnost, autenticita a transparence
  2. Dobrá parta lidí a velké nasazení členů
  3. Levná kampaň
  4. Přímá demokracie a rychlá zpětná vazba
  5. Stabilní finanční zdroje od státu
  6. Internetové fungování
  7. Rozumíme mladé generaci

W – Slabé stránky

  1. Neúplné pokrytí městských částí
  2. Dojem strany jednoho tématu, nálepky (recesisti, huliči, stahovači)
  3. Nezkušenost v administrativě a provozu, online diskuse o banalitách
  4. Ponižování a demotivace dobrovolníků
  5. Slabší mediální prezentace, chybí krajský web a newsletter
  6. Nejsme zatím vnímáni jako osobnosti schopné řídit město

O – Příležitosti

  1. Volby a efekt sněhové koule
  2. Protestní hlasy, voliči ANO, KSČM, TOP09, prvovoliči, nevoliči
  3. Zájem nových dobrovolníků a členů, crowdsourcing
  4. Zájem dárců, fundraising a crowdfunding
  5. Využití zkušeností z Islandu
  6. Účast v radě a možnost stát se lídry pražské politiky
  7. Zapojení komunity svobodného software

T – Hrozby

  1. Velká politická chyba nebo diskreditace
  2. Rozvírání nůžek mezi volenými funkcionáři a sdružením
  3. Řešení vnitřních sporů přes média
  4. Semele nás systém
  5. Malá mediální pozornost, nezáživná témata
  6. Vyhoření aktivních lidí

5. Vize sdružení a klíčové ukazatele

Piráti na mezinárodní konferenci v Praze

V roce 2016 jsme relativně malá, nadějná, ale málo známá politická strana. Rozumíme informatice, z opozice upozorňujeme na podezřelé věci a občas zabráníme přijetí špatného návrhu.

Naměřené ukazatele:

Naše vize krajského sdružení spočívá v tom, že chceme růst, zapojit více lidí a mít mandát k prosazení našeho programu. V roce 2020 chceme být respektovaná strana s širokou podporou občanů, která se nezpronevěřila svým ideálům a otevřenost prosazuje z vládnoucí pozice.

Měřitelné ukazatele, podle kterých průběžně zjišťujeme, zda se k naší vizi přibližujeme:

Klíčové ukazatele

  1. preference v průzkumech, volební výsledek a počet zvolených funkcionářů
  2. počet prosazených významných návrhů z Pirátského programu
  3. počet aktivních místních sdružení a počet pokrytých městských částí
  4. počet dobrovolníků podílejících se na rozdávání Pirátských listů
  5. každoroční dotazník členům a hodnocení činnosti na schůzích
  6. počet výstupů v médiích, zejména v televizních zprávách, pozitivní/negativní vyznění
  7. oblíbenost lídrů ve veřejném mínění

6. Okolní podmínky

Věková struktura obyvatel Prahy
Zdroj: Geoportál hl. m. Prahy

Demografické podmínky v Praze

Strategicky významné události

Následující čtyři roky budou plně ve znamení každoročních voleb. Volby přitahují velký zájem široké veřejnosti, který je třeba maximálně využít.

říjen 2016

senátní volby (Praha 6, 10, 11)

krajské volby v ostatních krajích

říjen 2017

sněmovní volby

leden 2018

prezidentské volby

říjen 2018

komunální volby

senátní volby (Praha 2, 4, 8)

květen 2019

eurovolby

říjen 2020

senátní volby (Praha 1, 5, 9)

krajské volby v ostatních krajích

7. Srovnání s ostatními politickými stranami

Výsledky voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy v roce 2014 (zdroj: Česká televize)

ANO

TOP 09

Trojkoalice

ODS

ČSSD

KSČM

Jedinečné příležitosti

Klíčová konkurenční výhoda: Jediná rozumná a nezkorumpovaná politická strana

8. Voliči

Potřeby voliče

Musíme znát a respektovat potřeby voliče. (Voličem rozumíme občana s volebním právem, ačkoliv se třeba volby zrovna nekonají.) Při sestavování kandidátek, volbách, mediálních výstupech a práci na radnici či v senátě od nás voliči chtějí jediné – abychom odváděli nejlepší práci. To znamená:

Volič bude rád, když ho dobrou prací přesvědčíme, a odpadne jeho dilema, koho volit :-)

Jsme strana téměř pro všechny

Piráti už dávno nejsou stranou jednoho tématu zaměřenou jen na Internet. Jsme stranou přímé demokracie a cílíme na téměř všechny skupiny voličů. Pomyslným středem jsou voliči sociálně liberálního smýšlení v nižší střední třídě nevyhranění na pravolevé škále. Všechna sdělení zaměřená na ostatní cílové skupiny by měla být přijatelná pro tuto cílovou skupinu.

Pozvolné přesvědčování voliče

Když chlap balí ženskou, většinou na ní nevybalí všechno hned na prvním rande. Ani my nechceme být nátlakoví. Zakládáme si na tom, že jsme přístupní i jiným lidem než příznivcům. Z takových lidí se mohou stát příznivci a voliči v budoucnu, když uvidí, že děláme věci dobře.

V práci s cílovou skupinou voličů vycházíme z marketingového postupu see-think-do-care. Tento postup od sebe odlišuje voliče či příznivce podle fáze jejich volebního uvažování:

  1. občan = člověk, kterého politika nezajímá, ale má volební právo (cca třetina až polovina vůbec nechodí volit)
  2. váhající volič = člověk, který zvažuje, kterou politickou stranu volit nebo s ní sympatizovat (měsíc před volbami je cca pětina voličů nerozhodnutých)
  3. rozhodnutý volič Pirátů = volič, který se rozhodl, že půjde k volbám, hodí to Pirátům, veřejně nás podpoří nebo se stane příznivcem
  4. skalní volič Pirátů = opakovaně volil Piráty v několika volbách nebo s nimi dlouhodobě sympatizuje

Marketingová strategie přiřazuje k jednotlivým fázím vhodné kanály a metriky.

9. Oblasti rozvoje

Tento plán vymezuje tři základní oblasti, ve kterých potřebujeme jasnou strategii, abychom dosáhli naší vize. Je třeba, aby krajské sdružení věnovalo všem těmto oblastem srovnatelnou pozornost.

Poctivá politika

Senátor Libor Michálek zvolený za Piráty, KDU-ČSL a Stranu zelených

Předpokladem dobrého výsledku a rozvoje krajského sdružení je dělat poctivou a občanům otevřenou politiku na všech úrovních.

Marketing posilující důvěru

Loď Pirátů Praha volí jinak před Pražským hradem

Z celostranických dokumentů jsme se inspirovali zejména Pirátskou identitou a v ní uvedenými dokumenty.

Efektivní organizace

Demonstrace proti řediteli odboru památkové péče pražského Magistrátu Kněžínkovi

Organizace musí fungovat rychle a jednoduše a plnit svůj účel, tj. abychom si díky ní navzájem poskytovali oporu a podporu pro Pirátskou politiku a aktivismus. Přínosem člena není pasivní přijímání informací na fóru a schůzích, ale aktivní úsilí, např. vzít si na starost živé téma v zastupitelstvu městské části, zorganizovat akci či splnit důležitý úkol. Piráti usilují o to, aby členové měli sebedůvěru, nebáli se vyjádřit svůj názor (pokud možno bez osobních výpadů) a nebáli se rozhodovat.

10. Týmová spolupráce

Tým ustojí i to, kde by jednotlivec upadl

Krajské sdružení se zakládá na nadšencích, kteří dávají svou energii společným cílům. Autorita vyplývá z iniciativy a zásluh, nikoliv z moci či známostí. (Viz také Příručka nováčka.) Rozhoduje ten, kdo má iniciativu a nejlepší znalost problému.

Základem je jasné rozdělení úloh, aby každý věděl, na koho se má obrátit:

Spolupracujeme podle potřeby a tvoříme dočasné a trvalé týmy:

Pro utužení vztahů pořádáme pravidelně teambuildingy (#1763) vedení a sdružení.

11. Rozpočtový výhled

Rozpočtový výhled sdružení je zpracován v návaznosti na strategický plán. Rozpočtový výhled se připravuje kvůli tomu, abychom měli trvalé udržitelné financování, nedostali se do dluhů a věděli, kolik peněz si můžeme dovolit dát do letošní kampaně a kolik si musíme ušetřit na příští roky.

Předkládaný rozpočtový výhled v souladu s Pirátským programem předpokládá vyrovnaný nebo přebytkový rozpočet a ohledně očekávaných příjmů je sestaven konzervativně, snad s výjimkou relativně optimistického zisku 7 mandátů v příštích volbách do Zastupitelstva hl. m. Prahy. Skutečné příjmy budou při zvolení do poslanecké sněmovny podstatně vyšší (za předpokladu zvolení 2 poslanců v Praze jde o nezahrnutý příjem 855 tis. Kč na poslance a dále podíl na stálém příspěvku).

V rozpočtovém výhledu jsou rozvrženy peníze na všechny další volby, zejména na sněmovní volby 2017 (u kterých čekáme vysoký podíl spolufinancování z celostranického rozpočtu) a komunální volby 2018. Zároveň v rozpočtovém výhledu počítáme s penězi na senátní volby, ve kterých chceme stavět kandidáty, kteří mají šanci vyhrát, díky čemuž budou prostředky vložené do kampaně návratné. U některých položek (např. kampaně a pirátské centrum) je počítáno s kofinancováním z celostátních prostředků (např. participativní rozpočet strany, dotace mediálního odboru či předsednictva), ale výhled zachycuje pouze část financí krajského sdružení Praha. Navrhujeme relativně nízký rozpočet pro další akce, protože se ukázalo, že nejsou finančně náročné a že předchozí rozpočty byly nadsazené.

Rozpočtový výhled také počítá s výdaji na placené funkce (zastupitelé hl. m. Prahy, krajský manažer, volební manažer, koordinátorka dobrovolníků, asistenti senátora apod.). Cílem je pracovat zodpovědně ve funkcích, do kterých jsme byli zvoleni, snížit byrokracii pro normální členy jejím převedením na krajského manažera, a zapojit členy a příznivce do atraktivních Pirátských dobrovolnických aktivit. Odhad výdajů je i zde konzervativní, neboť např. zastupitelé mohou být uvolněni, čímž se sníží výdaje z rozpočtu krajského sdružení.

Rozpočtový výhled je zpracován s ohledem na platnou legislativu, zejména zákon č. 424/1991 Sb., o politických stranách, a dále v souladu s vnitřními předpisy, zejména rozpočtovými pravidly. Pokud dojde ke změně těchto směrodatných dokumentů, je třeba rozpočtový výhled neprodleně aktualizovat. Rozpočtový výhled je dále třeba pravidelně aktualizovat každý rok s předkládáním krajského rozpočtu.

Rozpočtový výhled je v příloze.

12. Uskutečňování plánu

Lídr Pirátů v Praze Jakub Michálek na Zastupitelstvu

Doporučená literatura:

  1. Pirátská strana: Příručka Piráta
  2. Pirátská strana: Pirátská identita
  3. Rick Falkvinge: Swarmwise
  4. Forbes: How to write a Strategic plan
  5. Klára Vlachová: Stratifikace, zaměstnanecký sektor a volební chování

Vedení archívu strany

Registr smluv

Specifikace

Registr smluv je úložiště, ve kterém má veřejnost možnost seznámit se se všemi uzavřenými smlouvami.

Základní pohledy:

seznam smluv s možností filtrace, řazení a exportu smluv (.odt, .xls apod.) podle jejích metadat
jednotlivá stránka s údaji o té které konkrétní smlouvě a smlouvách s ní souvisejících, včetně standardizovaného odkazu na strojově čitelný text smlouvy a s možností linkovat stránku se smlouvou
API umožňující přístup k datům pomocí standardizovaných nástrojů (viz gapi)
Uchovávaná metadata:

smluvní strana, datum jejího podpisu a jednoznačný identifikátor smlouvy v rámci smluvní strany (musí být subjekt!)
datum účinnosti smlouvy
použitý smluvní vzor
smluvní typ
odkaz na související výběrové řízení
předmět hlavního plnění
peněžité ocenění předmětu plnění
příslušná organizační složka smluvní strany (členění klidně vícekrát) - odpovědná osoba v organizační složce (jednající a odsouhlasivší smlouvu podle vnitřních procesů) - případně s odkazem na gapi
datum splnění předmětu smlouvy
stav (splněna, zrušena, vypovězena, odstoupení apod.)
Důležitá je škálovatelnost, aby fungovalo i při vysokém zatížení. Cachuje se ve statickém html poslední uzavřené smlouvy, nejdražší záměry v posledním roce apod., ze kterých lze js udělat selekci podobně jako v internetových obchodech (rozmezí cen apod.).

Pokyny k instalaci

Pro správu webu a zobrazování na vlastním počítači je třeba mít nainstalovaný jekyll podle návodu.

Web stáhnete příkazem git clone https://github.com/pirati-cz/smlouvy.git.

Základní vlastnosti můžete nastavit v konfiguraci webu v souboru _config

Všechny informace o smlouvě (textový dokument a jeho přílohy) jsou uloženy v jedné složce. Tato složka se vkládá do adresáře _posts. V postech můžete používat i tučné písmo nebo jiné formátování v syntaxi markdown.

Miniatury se generují příkazem skripty/generate_thumbnails.sh, který je třeba spustit.

Pro přípravu webu jako celku na vlastním počítači použijte příkaz jekyll serve --watch. Ten vytvoří instanci pro testování v prohlížeči (Firefox, Chromium apod.) na adrese localhost:4000. Uložené změny v souborech se projeví po obnovení stránky i v prohlížeči. Stránku můžete v prohlížeči obnovit klávesou F5.

Výsledky uložte v gitu (git add _/posts/2014-09-12-smlouva-o-dilo/, git commit -m "Smlouva o dílo") a nahrajte do repozitáře (git push). Pokud nemáte oprávnění nahrávat na repozitář, připravte pull request.

Na Internetu se díky funkci github pages zobrazuje web, jak je vytvořený ve větvi gh-pages.

Tento web je svobodný software za podmínek licence GNU AGPL v3, není-li na něm uvedeno jinak.


Videotým

Shrnutí

Cílem tohoto projektu je prezentovat názory a aktivitu Pirátů prostřednictvím videí, nastolovat témata, bavit lidi a získávat je jako voliče pro Pirátský program.

Videotým má být tým lidí, který bude realizovat tvorbu videí s tématikou aktuálního dění v celostátní a pražské politice pohledem Pirátů. Pokud bude zájem, rozšíří se i na velké kauzy v jiných krajích (např. Středočeský kraj).

Potřeby projektu

Tento projekt pro svojí úspěšnou realizaci vyžaduje následující:

  1. Skupinu nejméně tří dobrovolníků/pracovníků, kteří se budou podílet na tvorbě videí (kameraman, střihač, účinkující).
  2. Součinnost zastupitelů hl. m. Prahy, nebo členů Pirátské strany při tvorbě videií (tj. nechat se natáčet).
  3. Technické vybavení (1 kamera nebo fotoaparát, mikrofony a stativ aj. - počítač máme) - náklady cca 5 až 18 tis. Kč
  4. Softwarové vybavení (preferujeme open source), na kterém se bude materiál zpracovávávat
  5. Přístupy do kanálů Pirátské strany (Youtube aj). a podporu Pirátské strany v šíření těchto materiálů (facebook).

Specifikace videa

  1. Videa nemají mít produkční kvalitu; preferovanou vlastností je rychlost, s jakou dokážeme video vypustit, než kvalita s jakou ho dokážeme zpracovat.
  2. Videa mají být v ideální délce 2-3 minut, maximálně 5 minut. Jednou za delší čas bude delší video/reportáž.
  3. Videa budou založena na slovním projevu jedné osobnosti k tématu. Slovní projev doplní různé detaily kolem (obrázky, grafiky aj), načasované ve vhodnou chvíli (2-3 sekundy na obrázek max).
  4. Hlavním nosným prvkem videa bude Pirát a jeho téma.
  5. Výstupy bude typicky uvádět předseda strany Ivan Bartoš.
  6. Každé video by mělo mít nějaký odlehčovací prvek, mělo by působit nenuceně (v pohodě).
  7. Videa budou obsahovat jingles Pirátské strany a hudební prvek (viz příklad níže)
  8. Zásady úspěšných youtubberů http://www.slideshare.net/mediarcz/co-se-znaky-mohou-nauit-od-spnch-youtuber-petr-houzar-google

Pilotní projekt

Pilotním projektem je v tomto případě výstup Ivana Bartoše k cenzuře internetu https://www.youtube.com/watch?v=Km1CzouTuIM , které mělo za 1 týden 594 shlédnutí:

  1. Připraveno bylo velmi rychle, video ale nemá produkční kvalitu
  2. Délka videa je 2 minuty 4 sekundy.
  3. Po většinu doby trvání videa mluví Ivan na kameru
  4. Odlehčujícím prvkem je fejkový telefonát.

Příklady z minulosti:
https://www.youtube.com/user/CeskaPiratskaStrana/videos?sort=p&flow=grid&view=0 - nejpopulárnější videa
http://www.cybopat.net/flv/flvplayer.php?f=vypustime_kaprum_rybnik - jingle od Patrika
https://www.youtube.com/watch?v=3ph7RHYyjjQ - jednoduché video zastupitele
https://www.youtube.com/watch?v=pWK515EHyG0 - dobře zpracované delší video
https://www.youtube.com/watch?v=Y568g--CQ-k - návod jak volit

Nápady do budoucnosti:
Zeptejte se nás, na co chcete a my odpovíme na co chceme
Reportáž z Milion Marihuana March

Harmonogram projektu

Cílem tohoto projektu je připravit nejméně 1 video během 1 týdne, nastavit rychlé fungování, abychom flexibilně reagovali na aktuální události např. do 1 dne od toho, kdy se událost stane, či ten samý den.

Financování projektu

Projekt bude financován z participativního rozpočtu a zbytek z rozpočtu strany/rozpočtu krajského sdružení.


Provede Honza do úterka (pevný termín): zveřenit jako Paro projekt ve spolurpáci s Tobiasem, obsadit místo řešitele (např. Filip Miler), získat souhlas mediálního odboru s Paro a dále zveřejnit přihlášku na fóru s výzvou k zapojení do projektu (primárně z Prahy) - heldání dobrovolníků zkoordinovat s Míšou


Wiki

Dlouhodobé cíle

Metodiky


Psaní zápisů z jednání

Příprava na jednání

Jednání klubu 14. března 2016
------

Seznam přítomných:

Program jednání:

- Kontrola z předchozího jednání (předsedající) 
- Mediaplán (předsedající)

## Kontrola z předchozího jednání
https://redmine.pirati.cz/issues/2590#note-10 

## Mediaplán
Vedeno v samostatném padu.

Psaní zápisu

Odsouhlasení zápisu a provedení závěrů z jednání

Export na internetové fórum


Zpracování pošty