Projekt

Obecné

Profil

Přihláška projektu #36019

uzavřený

Spolu venku, chce to důvěru a odvahu

Přidáno uživatelem Jaroslava Šmídková před asi 3 roky(ů). Aktualizováno před 7 měsíc(ů).

Stav:
Dokončen
Priorita:
Normální
Cílová verze:
Začátek:
29.04.2021
Uzavřít do:
01.06.2022
% Hotovo:

80%

Orgán:
Personální odbor
Věcné podmínky:

Nejsou

Veřejně prospěšný účel:

Otevřme dveře škol a školek, chytněme se za ruce a pojďme spolu ven, učme se v přírodě, hýbejme se a dýchejme. Projekt vzniká na principu spolupráce a sdílení, spolu s námi do toho jdou Základní škola Spolu, Lesní klub Mraveniště, Ekocentrum Rojko s lesním klubem, Spolek Walda a Sdružení Krajina). Chceme nakoupit učební pomůcky, testovat je venku, sdílet s ostatními, natáčet inspirativní videa, vzdělávat se, pozvat školy a školky do naší přírodní učebny a vybudovat další. Chceme pomoci dětem a pedagogům vykročit z uzavřeného umělého prostředí ven do života. Jsme ti, kteří učí venku každý den a za každého počasí, vše je možné!

Výzva k podpoře:

Přispějte svým hlasem, abychom mohli podat pomocnou ruku školám a školkám, vykročit spolu ven a učit se v přírodě.

Minimální částka:
10000
Maximální částka:
50000
Vysoutěžená částka:
13000
Smlouva:

Popis

Děti ve školách a školkách jsou zavřeny uvnitř budov, při umělém osvětlení, s respirátory na ústech. Sedí v lavicích a přitom se učí o přírodě a životě. To nedává smysl. Propojili jsme různé lidi a společně založili Spolek Jinak, lesní klub Mraveniště a poté i Základní školu Spolu. Navázali jsme spolupráci s dalším lesním klubem, mateřským centrem a enviromentální neziskovou organizací. Chceme s dětmi žít a učit se venku, mluvit s rodiči, pedagogy běžných škol a školek, s vedením obcí. Žijeme na severu Vysočiny a na pomyslné mapě rodících se změn v myslích lidí je tu velký bílý flek, takže nic. Tenhle prostor chceme vyplnit něčím, co dává smysl.
Veškeré získané prostředky budou využity na osvětovou kampaň, nákup učebních pomůcek použitelných venku a školení průvodců.

Osoby, které přislíbily věnovat svůj čas dobrovolnicky:
Jaroslava Šmídková – tři roky dobrovolnicky pracuje na vytvoření alternativy k běžnému vzdělávání na komunitním principu, spoluzaložila Spolek Jinak, Lesní komunitní centrum Mraveniště s lesním klubem pro děti a Základní školu Spolu, je členka Pirátů
Tomáš Blažek – předseda Spolku Jinak, člen Pirátů
Hana Brnická - ředitelka Základní školy Spolu
Alexandra Bobulová - ředitelka Ekocentra Rojko
Pavlína Nešťáková – předsedkyně Spolku Walda
Kateřina Marečková – ředitelka Sdružení Krajina

Výsledek projektu: You Tube kanál plný inspirativních videí s využitím zakoupených učebních pomůcek, další osvětová kampaň dle aktuálních možností (setkání, besedy).
Prezentace výsledků vně - zpráva o řešení projektu bude zveřejněna na webech zapojených partnerů.
Prezentace výsledků uvnitř strany – rozhovor na pirátském webu, inspirativní video na FB.

Také k dispozici: Atom PDF