Dlouhodobý úkol #24520
uzavřený
Přidáno uživatelem Václav Klecanda před asi 5 roky(ů).
Aktualizováno před více než 1 rok.
Popis
"projekt" postupneho prechodu na QGIS a hlavne otevrene formaty + nadefinovat a nacenit spolupraci.
Moje predstava o zadani:
Vznikne sada nástrojů, které provedou přemostění mezi otevřeným světem a aktuálně vyžadovaným proprietárním. Tedy výměnný oficiální formát zůstane ESRI FIleGDB, ale budeme ho umět vytvořit (např. z PostGIS, GPKG, (shp)) podle požadavků a budeme z něj umět číst.
Probehne sada skoleni jak na QGis a jak na nastroje z bodu 1.
Vznikne kucharka jak na to - jako zaznam knowhow pro sdileni dal
DDen/ahoj,
dnes jsme se na odboru rozvoje dohodli, ze udelame pokus o prechod na QGis i presto, ze mame radove tisice datasetu v ARCGis formatu a i kraj v agis formatu komunikuje. Donutila nas moznost zaplatit si dalsi rok podpory ARCGisu za cca 160tis. Radeji bych ty prachy venoval na skoleni QGIsu a na tools, ktere budou umet uzivatelsky privetive konvertovat data z/do onech 2 svetu.
Bohuzel ale JCK pouziva ten nejhorsi format :/
data máme uložená v souborové geodatabázi (.fgdb), je to jedna z podmínek pro výměnu dat s krajským geoportálem. Link na samotný geoportál přikládám níže:
https://geoportal.kraj-jihocesky.gov.cz/gs/
Data si s krajem vyměňujeme přes software "Spirit ÚAP" od společnosti Georeal, link:
http://georeal.cz/
Geoportál JčK (včetně datového modelu dat územně analytických podkladů - ÚAP pro celý jihočeský kraj) zpracovala společnost T-Mapy, link:
https://www.tmapy.cz/
Naše data, tedy data územně analytických podkladů (ÚAP) je možné dle § 27 odst. 3 stavebního zákona použít pro "činnost orgánů veřejné správy, založení a vedení technické mapy a pro činnost projektanta územně plánovací dokumentace a územní studie". Data by tedy neměla být veřejně šířena, ale pro tyto účely je určitě použít můžeme..
- Stav změněn z V řešení (diskutuje se) na Dokončen
Také k dispozici: Atom
PDF