Projekt

Obecné

Profil

Spolupráce s aktivisty

Nejhorší je být na práci sám. Naštěstí v mnoha obcích existují aktivní lidé, kteří mají chuť se na rozvoji obce podílet, i když se jim třeba nechce do zastupitelstva. Ať už se organizují ve spolcích nebo ne, je dobré je oslovit (samozřejmě pokud chtějí dosáhnout něčeho podobného co vy). Mnoho aktivistů nemá s politiky příliš dobré zkušenosti, takže je sami od sebe kontaktovat nebudou, a proto je první krok na vás. Výhod spolupráce je několik:

  • Můžete aktivistům ukázat, že jste důvěryhodný partner, který nemá postranní úmysly. To vám může přinést hlasy v příštích volbách.
  • Můžete se dovědět o kauzách, které byste jinak neobjevili. A můžete pomoci je rozplést.
  • Můžete se s nimi domluvit, že vám budou připomínkovat některé materiály na zastupitelstvo, a tím ušetřit čas.
  • Naopak aktivistům můžete pomoci vyznat se v procesech úřadu a zastupitelstva, pomoci jim navázat kontakt s úředníky a získat informace, medializovat problémy, které řeší atd.
  • Můžete jim nabídnout místa na kandidátce pro příští volby.

To samé platí pro případ, že ve vaší obci již existuje místní hnutí, které má podobné cíle jako Piráti a které považujete za důvěryhodné. V takových případech nemá moc smysl kandidovat proti nim a je lepší se s nimi dohodnout na společné kandidátce.

Také k dispozici: PDF HTML TXT