Projekt

Obecné

Profil

Mediální výstupy

  1. Zjistěte si, kteří novináři se zabývají vaším regionem (např. od mediálního odboru, z dřívějších článků v médiích, z webů redakcí, případně můžete do redakce přímo zavolat). A to jak z velkých deníků, tak z regionálních. Uložte si někam jejich seznam spolu s e-maily (ideální je třeba sdílená google tabulka).

  2. Naučte se psát tiskové zprávy. Návod máme zde: https://www.pirati.cz/mo/tz, případně vám mohou pomoci například straničtí psavci/krajské MO. Tento bod je extrémně důležitý, protože informace se dají sdělit různými způsoby a od toho se pak odvíjí dopad na voliče.

  3. Když odhalíte nějakou zajímavou kauzu, chcete vedení města za něco kritizovat nebo přicházíte s dobrým návrhem na zlepšení, medializujte to. Nejsmutnější totiž je, když někdo pracuje dobře a voliči ho příště už nezvolí, protože o tom nevědí. Když nebudete o sobě dávat vědět svému okolí skrze média, všimne si vaší práce málo lidí a v příštích volbách možná neuspějete, i když byste si to zasloužili.

  4. Rozesílejte tiskové zprávy kromě novinářů i republikovému předsednictvu (abychom o vaší činnosti věděli) a dávejte je na web a facebook. Ideální je navázat trochu bližší kontakt s nějakými novináři, kterým poté můžete dávat exkluzivně zajímavé kauzy, kterým se oni na oplátku budou více věnovat.

  5. Tiskové zprávy rozesílejte často (klidně i každý týden) - novináři pak budou vědět, že jste aktivní a třeba vás občas poprosí o vyjádření i ke kauzám, se kterými jste vy nepřišli. Předpokladem zde samozřejmě je, že máte co v tiskových zprávách sdělit, plácání o ničem je spíše kontraproduktivní.

  6. Zastupitelé mají právo na prostor v radničním periodiku. Je to nejlepší způsob, jak dát svým voličům vědět, že odvádíte dobrou práci. Pokud vám redakční rada odmítne prostor poskytnout, kontaktujte stranické právníky.

Také k dispozici: PDF HTML TXT