Projekt

Obecné

Profil

Akce

Úkol #945

uzavřený

Dlouhodobý úkol #801: Orgány města a městské organizace

Dlouhodobý úkol #799: Výbor pro výchovu a vzdělávání

Jednání výboru pro výchovu a vzdělávání 5.2.2015

Přidáno uživatelem Adam Zábranský před téměř 8 roky(ů). Aktualizováno před téměř 8 roky(ů).

Stav:
Dokončen
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
Kategorie:
-
Cílová verze:
-
Začátek:
05.02.2015
Uzavřít do:
% Hotovo:

100%

Odhadovaná doba:
Spisová značka:
Pořadí:
Typ práce:
Organizační struktura:
Smlouva:

Aktualizováno uživatelem Adam Zábranský před téměř 8 roky(ů)

Neřešilo se nic moc zásadního.

Diskuse k tiskům, které půjdou na Radu
Prchal: Mění se zřizovací listina některých škol, součástí toho je využitelnost objektu k reklamním účelům, což je rozpor se školským zákonem (zákaz reklamy v prostorách školy).
Já: zákon hovoří jinak, nemůže tam být jen nevhodná reklama, reklama obecně problém není.

Diskuse ohledně rozpočtu
Kapitola 05: byly posíleny běžné výdaje i prostředky do grantového systému na sociální slušby (o 30 milionů), protože je očekáván výpadek podpory od státu.
Kapitola 04: bylo zachováno 75 milionů na integraci, byly zachovány prostředky na posílení platů zaměstnanců škol, navýšeny prostředky na opravy škol (z 10 na 40 milionů).

V reakci na stížnosti některých členů výboru byli ředitelé příslušných odborů požádáni, aby zpracovali srovnání rozpočtů s minulým rokem.

Pak se řešilo, že na Scholu Pragensis jde 8 milionů, což je celkem dost. Ropková k tomu řekla, že je to každoroční částka nasmlouvaná s Kongresovým centrem, akce se tam koná už od roku 2002, ale že tu částku taky považuje za celkem velkou a chystá se na to blíže podívat. Ředitelka odboru řekla, že už dříve tu byly snahy, aby se snížila částka za pronájem, ale zatím se to nepodařilo; jsou to velké a důstojné prostory, dostane se na všechny zájemce o stánky. Každopádně by bylo super, aby se dohodlo snížení částky za pronájem.

Další diskuse se týkala nevyváženosti prostředků, které jdou na granty: na sport jde nejvíc peněz, na granty na volný čas a vzdělání jde málo peněz (přišel s tím Prchal). Radní Nováková k tomu řekla, že na tento rok jde hodně peněz na sport, protože tu budou velké sportovní akce, ale ty peníze byly převedeny z peněz na botanickou zahradu (chtěly vybudovat nové prostory, ale ještě to ani není naplánované). Ropková řekla, že uvítá, pokud někdo diskusi o malé výši grantů vyvolá na zastupitelstvu.

Pak jsem musel odejít na focení.

Akce

Také k dispozici: Atom PDF