Projekt

Obecné

Profil

Dlouhodobý úkol #9138

Dlouhodobý úkol #1973: Vedení zastupitelského klubu

Dlouhodobý úkol #182: Jednání klubu

Jednání klubu 2018

Přidáno uživatelem Adam Zabransky před více než 1 rok. Aktualizováno před 4 měsíců.

Stav:
V řešení (diskutuje se)
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
Cílová verze:
-
% Hotovo:

0%

Typ práce:
Zobrazit v nabídce:
Ne
Organizační struktura:
Ne

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem jan louzek před více než 1 rok

Jednání zastupitelského klubu dne 2. února 2018

Program:

  1. Komunikace mezi členy zastupitelstva (večerní stream přes mumble)
  2. kdo půjde na kulturní výbor 7.2.
  3. Kdo půjde 5. února na setkání s občany ohledně sídliště Ďáblice - ať tam jde někdo z Prahy 8, ne?
  4. Ostatní

Zápis:

V úterý 6. 2. bude další jednání klubu.

Bude nezbytné se věnovat problematice rozvoje ploch okolo stanic metra.

Ivan Mikoláš a Viktor by chtěli řešit nové tramvaje.

Ondřej Kallasch se chce věnovat stavbě č. 511.

Dalším tématem je parkování, které dnes není řešeno. Dle Ivana souvisí i se Smart Cities. Ivan navrhuje vyhodnotit návrh, který připravoval Ivan a Ondra.

Nehlasujeme pro změny ÚP protože chybí plánovací smlouvy. Nedaří se blokovat změny ÚP, kdy vzniká výstavba nových domů a investor neinvestuje do infrastruktury. Silnice jsou přeplněné.

Kritizovali jsme datacentra, rozjíždějí se zakázky na míru pro ohromné stroje. Nesmírně přísná specifikace je šitá na míru jediné firmě.

Integrační platforma je dlouhodobě připravovaná věc, která vzniká již několik let, zakázka není vypsána a bude stát spoustu peněz. V IT budou spolupracovat Ondra Kallasch a Ivan Mikoláš.

Odbor informatiky by měl být dotázán, jestli udělá otevřené výběrové řízení na bezpečnost systému TETRA. Bude nezbytné je informovat o tom, co jsme zjistili (Ondřej Kallasch).

Aktuální mediaplán nemáme, většina textu vzniká jen pro média, nikoliv pro web.

Metru D a rychlodráze se bude věnovat Viktor.

#2 Aktualizováno uživatelem Adam Zabransky před asi 1 rok

Odměny za prosinec

Adam
článků: 39, OTS: 0,45
úspěch: vyjádření k pádu Trojské lávky (vyšlo všude - např. e15, aktuálně, novinky, Aha, Metro, Právo - většinou citovaní pražští Piráti, ne já; byl jsem v Senzam Zprávách https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/pirati-kritizuji-tsk-kvuli-padu-lavky-v-praze-magistrat-chce-docasne-odvolat-sefa-mostaru-40421 ), kritika TSK (titulka rozhlasu https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/technicka-sprava-komunikaci-kontrola-magistrat-pochybeni-verejne-zakazky_1712110600_hm, deník https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/kontrolori-odhalili-chyby-v-hospodareni-tsk-ve-verejnych-zakazkach-i-v-majetku-20171211.html, vyjádření pro Primu http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima/zpravy-ftv-prima-11-12-2017 )
návrh odměny: 4000 Kč
sebehodnocení: 2

Ondra Profant
úspěch: kritika zakázky na Tetru (vyšlo v Mladé Frontě), vystoupení k lávce (např. Seznam)
návrh odměny: nechce

Miki
úspěch: vystoupení k lávce (např. Seznam)
návrh odměny: nechce

Viktor
článků: 24, OTS: 0,16 (cca 3/4 článků se ovšem týkají nástupu do funkce místo Jakuba)
úspěch: kritika prodeje pozemku na Vítězném náměstí, kritika prodeje areálu Dračky formou share-deal
návrh odměny: 2500 Kč
sebehodnocení: Ve spolupráci se Zelenými jsme docela válcovali Prahu 6 kvůli Vítězáku a Dračkám. Bohužel za Piráty k tomu nebyly tiskové výstupy, což do příště zkusím napravit.

Ondra Kallasch
článků: nic (jen že je nově zastupitelem)
úspěch:
návrh odměny: nechci
sebehodnocení: v měsíci prosinec jsem se zatím seznamoval s tím co mě čeká, reálná práce tam sice nějaká byla, ale jen okrajová jako hodnocení rozpočtu. Takže za to nic co jsem zatím zvládl udělat opravdu nic nechci

Odměny za leden

Adam
článků: 38, OTS: 0,26
úspěch: vyhlášení výběrového řízení na stínové zastupitele, úspěch u Nemocnice Na Františku (na kauze jsem se průběžně podílel - medializace, vyjádření na zasedání atd.), kritika Jílkovy trafiky, pomoc s medializací pražských kauz
návrh odměny: 4000 Kč
sebehodnocení: 3 (učil jsem se na zkoušky)

Ondra
článků: 1, OTS: 0,01
úspěch: první konference s O. Profantem a předání si kauz
návrh odměny: 500 Kč
sebehodnocení: 4 stále v tom značně plavu, musím se více zapojit do života magistrátu, v únoru už k tomu mám dobře našlápnuto, plánuji schůzky s řediteli a předsedou správní rady Operátora.

Viktor
článků: 10, OTS: 0,05
úspěch: kritika zavření Libeňského mostu a podzemních garáží na Václaváku, Otevřený dopis pro Starostu Prahy 6
návrh odměny: 2000 Kč
sebehodnocení: 4 Moc se toho nestihlo

Ivan
stal se zastupitelem 23.1.18
úspěch: zatím nic za úspěch nepovažuji, s drobnou výjimkou převezení 3 lidí rikšou na Libeňském mostě ;) a relativně slušné přípravy na jednání o superholdingu
návrh odměny: nic - učím se
sebehodnocení: snažím se zorientovat, nerad bych to zatím hodnotil

Odměny za únor
dění ve městě: Libeňský most není kulturní památkou, humanizace Magistrály se odsouvá

Adam
článků: 33, OTS: 0,94
úspěch: medializace pirátských příprav na komunální volby, kauza stánků na Staromáku, Jílek rezignoval na mandát zastupitele
návrh odměny: 4000 Kč
sebehodnocení: neměl jsem extra výrazné mediální výstupy, na druhou stranu jsem hodně řešil vnitrostranické věci v rámci předsednictva a přípravy voleb

Ondra
článků: 5, OTS: 0,25 (ale výhradně o výměně v zastupitelstvu)
úspěch: V únoru jsem se zabýval přebíráním agendy po O. Profantovi, zatím bez mediálního výstupu. Analýza těchto podkladů je náročná a tak to chvíli trvá. Na výboru jsem upozornil na předraženou zakázku webových stránek a že je možné nyní využít konce smlouvy a změnit dodavatele.

návrh odměny: 700 Kč
sebehodnocení: rozhodně je na čem zapracovat. Jsem rád, že už nemám takový strach vystupovat před zastupiteli a mnohem více jsem se třeba tento měsíc zapojil aktivně i na Praze 22.

Viktor
článků: 22, OTS: 0,43
úspěch: výzva k rezignaci Dolínka
návrh odměny: 3000 Kč
sebehodnocení: Mám pocit, že se do toho začínám dostávat, ale stále to není ideální. Měl jsem už schůzky s lobbisty (Libeňák, Pražské okruhy, Automat).

Ivan
článků: 6, OTS: 0,25 (ale až na 1 článek výhradně o výměně v zastupitelstvu)
úspěch: vyjádření ke smart cities v událostech ČT, 5 schůzek k problematice reklamy v DP (včetně bývalého ředitele Vl. Liche)
návrh odměny: 2500
sebehodnocení: začínám chápat vztahy zastupitel-městské firmy; orientuji se poměrně slušně v problematice smart cities, mám základní přehled o reklamě v DP; potřebuji doladit vlastní systém, abych udržel přehled o dost pestré problematice

#3 Aktualizováno uživatelem Adam Zabransky před asi 1 rok

Odměny za duben

Odměny za duben
potřeba udělat korekci kvůli únoru: Ivan dostal 0 (ještě neměl podepsanou smlouvu), měl dostat 2500 (úkolová) + 13200 (hodinová) => doplatit 11200 (4500 již bylo doplaceno v březnu)
kvůli změně monitoringu se nám mění indikátor velikosti dopadu našich mediálních výstupů; z OTS (Opportunity to See) na AVE (Advertising Value Equivalent)

Adam
článků 63, AVE 3,24 milionu Kč
úspěch: u Ústavního soudu jsem vyhrál spor s PPSD o informace, kritika neplnění protikorupční strategie, příprava programu (programové teze pro výzkum, programový bod Otevřená radnice, koordinace přípravy ostatních programových bodů)
návrh odměny: 4500 Kč
sebehodnocení: Úspěch u Ústavního soudu byl dost významný a i dobře medializovaný, práce na programu potřebná jako sůl. Ač byla má aktivita jinak dost omezená, protože jsem se učil na státnice, tak si myslím, že kvalitní práce jsem odvedl docela dost.

Viktor
článků 9, AVE 360 000 Kč
úspěch: kritika bourání Libeňského mostu (ač teda kdybychom zareagovali dřív, mohl by mediální zásah být mnohem lepší), kritika rekonstrukce Náplavky během sezóny, příprava programu k dopravě (ale ještě je potřeba udělat dost práce)
návrh odměny: 2500 Kč
sebehodnocení: V dubnu už jsem jel víceméně v režimu zastupitel. Dělo se toho docela dost (hodně schůzek s občany a k programu, blokáda Libeňáku), ale stále se mi nedaří vytipovávat mediální kauzy a včas na ně reagovat.

Ivan
článků 0
úspěch: pomoc s TETRA, volební text ke smart cities
návrh odměny: 1000 Kč + 6000 Kč (část peněz, které kvůli nezaevidované smlouvě nebyly proplaceny v únoru)
sebehodnocení:

Ondra
článků 3, AVE 0 Kč (nikdo to neotiskl) :-(
úspěch: kritika Tetry, Janek Rubeš - výbor pro LEG pozván na květen na téma ruličkáři.
návrh odměny: 1500 Kč
sebehodnocení: Byl jsem připraven shodit TETRA na zasedání, nakonec zasedání skončilo předčasně takže nebylo třeba. Nadále s Markem pracujeme na získání důkazu, že konektel není jediný dodavatel.

#4 Aktualizováno uživatelem Adam Zabransky před asi 1 rok

Usnesení pražských zastupitelů za Piráty ze dne 17. května 2018

Zastupitelský klub Pirátů:

  • konstatuje, že není spokojen s fungováním Prahy pod vedením současné koalice, a to kvůli systému politických trafik, nenaplňování protikorupční strategie, utrácení peněz za předražené hračky v oblasti smart cities, nedostatečně udržované dopravní infrastruktuře, průtahům při výkupech pozemků pro stavbu metra D či nedostatečné aktivitě v oblasti regulace služeb sdílené ekonomiky atd.,
  • se v minulosti pokoušel o odvolání radních, kteří jsou podle něho za problémy Prahy zodpovědní,
  • považuje provádění zásadních změn v koalici čtyři měsíce před volbami (do té doby se zastupitelstvo sejde pouze dvakrát) za součást předvolební kampaně a ne za něco, co by mohlo problémy Prahy řešit,
  • se nebude na odvolávání radních v tuto chvíli podílet.

#5 Aktualizováno uživatelem Adam Zabransky před 12 měsíců

Odměny za květen
potřeba udělat korekci kvůli únoru: Ivan dostal 0 (ještě neměl podepsanou smlouvu), měl dostat 2500 (úkolová) + 13200 (hodinová) => doplatit 5200 (4500 již bylo doplaceno v březnu a 6000 Kč v dubnu)

Adam
článků 53, AVE 1,79 milionu Kč
úspěch: velký rozhovor v magazínu Neovlivní o trafikách, vystoupení na zahájení kampaně (včetně rozhovoru pro Praha.tv), vystoupení v Událostech komentářích kvůli novele infozákona, dokončení programového bodu Otevřená radnice a jeho schválení spolu s dalšími 2 programovými body
návrh odměny: 2500 Kč
sebehodnocení: měl jsem státnice, takže jsem hodně časů věnoval učení, ale stihl jsem pár rozhovorů a práci na kampani

Viktor
článků 13, AVE 69 tisíc Kč
úspěch: Úspěchy byly hlavně na Praze 6 - Shodili jsme jim Šolínovu (starosta nás zmiňoval v ofiko postu na stránkách radnice), taky jsme měli fajn výstupy ohledně Draček (návštěva starosty). Prahu 6 se nám daří dobře pirátit.
návrh odměny: 2500
sebehodnocení: Květen docela hektický, ale podařilo se mi už pracovat více pro magoš. Pracoval jsem na programu dopravy, strategii volební kampaně. V květnu jsem vykázal několik hodin kampaně zejména na Praze 6 (i když obecně práci na Praze 6 nevykazuji, jen kampaň v ulicích).

Ivan
článků 5, AVE 20 tisíc Kč
úspěch:
návrh odměny: 0 Kč + 5200 Kč (poslední část peněz, které kvůli nezaevidované smlouvě nebyly proplaceny v únoru)
sebehodnocení: zahaprovalo mi zdraví, také jsem potřeboval připravit barák na sezónu, docela mne znechutily některé věci (nikoli mezi mag.piráty), ale ty zde nebudu rozvádět a zapracuji na ještě větším nadhledu

Ondra
článků 2, AVE 0
úspěch: kritika zakázky na TETRA na zastupitelstvu (bohužel zastupitelstvo schválilo), vyjednáno obsazení hodnotící komise k Tetře, dvě interpelace na zastupku.
návrh odměny: 3000 Kč
sebehodnocení: Na můj návrch se na výboru řešili ruličkáři a díky mě byl přítomen i Janek Rubeš. Jen jsem z toho nesplodil TZ protože tak velký úspěch toho co tam výbor vyřešil nebyl a shrnul jsem to pouze na svůj FB :(. Bohužel je vidět že IT moc netáhne a tak i když se v tom topí miliony a my na to upozorňujeme nikdo to neotiskne.

#6 Aktualizováno uživatelem Adam Zabransky před 11 měsíců

Odměny za červen

Adam
článků 59, AVE 3,15 milionu Kč
úspěch: upozornění na utajované smlouvy na Výstavišti, rozhovor pro spolek podporující mladé lidi v politice, rozhovor pro Seznam Zprávy k trafikám, trestní oznámení kvůli nábytku na Praze 1, kritika pronájmů v Pařížské, dotáhnutí programu do konce
návrh odměny: 6000
sebehodnocení: myslím že tento měsíc se mi pracovně mimořádně vyvedl, mnou medializované kauzy vycházely v hodně médiích

Viktor
článků 5, AVE 68 tisíc Kč
úspěch: Dokončení programu pro dopravu. Účast na zastupitelstvu MČ Praha 6, ze kterého jsem dělal online report. Další den bylo zastupitelstvo k metropolitnímu plánu.
návrh odměny: 1500
sebehodnocení: Náročný měsíc, byla 3 zastupitelstva, hodně práce na Praze 6 a na nic dalšího moc nebyl čas :-(

Ivan
článků 0
úspěch: přehled Smart Cities pro Sonkovou, přehled Veolia
návrh odměny: 1000
sebehodnocení: běžná práce

Ondra
článků 0
úspěch: tento měsíc nic
návrh odměny: 500 ( zapomněl jsem si říct o doměnu v květnu za výstup na cyklo diskuzi )
sebehodnocení: Moc se omlouvám za tento měsíc, ani nic odemě nebylo co komentovat na zastupitelstvu, na výboru se toho také moc neudálo.

#7 Aktualizováno uživatelem Michaela Krausova před 4 měsíců

Zápis z jednání 10. 12. 2018 (facebook)

Návrh specifikace činnosti Míši Krausové pro ZK Praha

Rozsah na půl úvazek (reálně předpokládám vyšší, znám se), pomáhat budu s čím bude v Klubu potřeba, agenda převážně organizační povahy (např. nyní procesujeme výběrová řízení, především do dozorčích rad, ale proběhla/íhají i další výběrka - poradci Zdeňkovi kanceláře, asistenti radních, předsedů..)
Druhou polovinu času chci věnovat své práci zastupitelky ve výborech a politické činnosti.
Smlouva je platná zpětně od doby po volbách
Svou činnost budu vykazovat v měsíčních intervalech na jednáních Klubu, na základě čehož se mi bude navrhovat odměna.
I proto, že již nejsem student a začaly se mě týkat daně a pojištění v plné míře, navrhuji odměnu v podobě 20k fixní podíl a 10k variabilní složka, pracovat budu na IČO.

Usnesení ZK Praha:

Zastupitelský klub souhlasí.

PRO: Jaromír Beránek, Zdeněk Hřib, Adam Zábranský, Viktor Mahrik, Ondřej Kallasch, Eva Danis Horáková, Tomáš Murňák
PROTI: nikdo
Zdržel se: Michaela Krausová

Také k dispozici: Atom PDF