Projekt

Obecné

Profil

Přihláška projektu #8889

Pirátské veganění

Přidáno uživatelem Ireneusz Pieniążek před více než 3 roky. Aktualizováno před více než 2 roky.

Stav:
V řešení (diskutuje se)
Priorita:
Normální
Cílová verze:
Začátek:
01.01.2018
Uzavřít do:
31.03.2019
% Hotovo:

0%

Orgán:
Mediální odbor
Věcné podmínky:

Finance budou využity na nákup potravin, ze kterých se bude vařit, jednorázových talířků, příborů pro konzumaci jídel, plynu do plynového vařiče na ohřev jídla, dřevěného uhlí na grilm, na případný pronájem inventáře jako nádobí apod, tisku plakátů a letáků (navrhne dobrovolník zdarma). Další vstupy jako kuchyni k přípravě jídel, auto k přepravě na místo akce, stánek, stůl, zábor prostoru a tak podobně zajistí členové a příznivci strany dobrovolnicky. Organizace Otevři oči dodá osvětové materiály k ochraně zvířat.

Veřejně prospěšný účel:

Nakrmit všechny zájemce o jídlo, upozornit na negativa živočišné výroby, pozitivní stránky veganství a zahájit kontaktní kampaň před komunálními volbami 2018.

Výzva k podpoře:

Budu vděčný za každý hlas, který našemu projektu dáte, jelikož si myslím, že v dnešní době jsou témata jako bezdomovectví, veganství a ekologie stále spíše tématy okrajovými.

Minimální částka:
6000
Maximální částka:
15000
Vysoutěžená částka:
9000
Smlouva:

Popis

Projekt je zamýšlen jako rozdávání veganského jídla ve stánku se symboly Pirátské strany na veřejném prostranství před marketem Billa v Českém Těšíně v blízkosti železniční stanice, kde prochází mnoho lidí, zároveň se zde zdržují skupiny bezdomovců a prostor má výhodnou dopravní dostupnost vzhledem k nutnosti přesunovat větší množství břemen autem. Projekt je plánován jako soubor čtyř akcí, které se budou konat jednou měsíčně v rozmezí měsíců ledna až dubna 2018. Počet rozdaných porcí se bude odvíjet od výše získané finanční podpory. Na akcích budou k dispozici propagační předměty Pirátské strany a osvětové materiály k právům zvířat organizace Otevři oči. Doprovodným programem akcí rozdávání jídel budou tematické přednášky, diskuze a promítání filmů (promitejity.cz) připravené členy a příznivci Pirátské strany na téma bezdomovectví, veganství, ekologie a sdílená ekonomika na čtyřech různých místech ve městě (Krytyka Polityczna, Dziupla, Bledý úsvit, Verdi). Cílem projektu je nakrmit všechny zájemce o jídlo, upozornit na strádání zvířat, pozitivní enviromentální dopad veganství na životní prostředí a zahájit kontaktní kampaň před komunálními volbami 2018.

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem Vojtěch Pikal před více než 3 roky

  • Vysoutěžená částka nastaven na 9000
  • Přiřazeno nastaven na Ireneusz Pieniążek
  • Stav změněn z Nový na V řešení (diskutuje se)

Projekt byl podpořen a bude řešen.

#3 Aktualizováno uživatelem Jana Schlegelová před více než 2 roky

  • Uzavřít do nastaven na 31.03.2019

#4 Aktualizováno uživatelem Jana Schlegelová před více než 2 roky

Ahoj, právě dělám na revizi PaRo projektů (viz https://redmine.pirati.cz/issues/18878).
Prostředky jsou téměř vyčerpány. Akce měla proběhnout v loňském roce. Prosím o doplnění komentáře, jak to probíhalo a jak jste s prostředky naložili, ať to tu můžeme uzavřít.

Také k dispozici: Atom PDF