Projekt

Obecné

Profil

Podání #8856

Volební odměna pražské KoDo

Přidáno uživatelem Michaela Krausova před více než 1 rok. Aktualizováno před 3 měsíců.

Stav:
Nový
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
-
Cílová verze:
-
Začátek:
11.12.2017
Uzavřít do:
18.12.2017
% Hotovo:

0%

Odhadovaná doba:

Popis

Milé pražské PKS,

prosím o navržení a následné schválení mé povolební odměny. Pro lepší orientaci k navržení výše odměny zde najdete odměny Michala Jokeše, pražského koordinátora a mé. Data čerpám z tabulky a doporučení Jana Nováka, bývalého vedoucího Personálního odboru, který odměny Michala stanovoval. Srovnání uvádím od června 2017, kdy jsem začala pracovat pro KS Praha v rámci kampaně do PS ČR. Vycházím ze skutečnosti, že naše časové vytížení bylo s Michalem srovnatelné.

Červen
Michal Jokeš - 18 959
Michaela Krausová - 10 000

Červenec
Michal Jokeše - 21 015
Michaela Krausová - 10 000

Srpen
Michal Jokeš - 22 704
Michaela Krausová - 18 070

Září
Michal Jokeš - 27 500
Michaela Krausová - 20 150

Říjen
Michal Jokeš - 28 454
Michaela Krausová - 14 560

Listopad
Michal Jokeš - 95 496 (do součtu počítám jen povolební odměnu ve výši 70 087, která je přičtena k listopadové odměně)
Michaela Krausová - smlouva ukončena

Celkem
Michal Jokeš - 188719
Michaela Krausová - 72780

Rozdíl = 115 939

Prosím Michala o potvrzení, zda částky sedí.

Děkuji

Míša

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem Michaela Krausova před více než 1 rok

Pro úplnost zde sdílím komentář Dana Pechy, volebního manažera v Praze během kampaně, který měl nejlepší přehled o mé práci, protože jsme spolu spolupracovali na projektech takřka na denní bázi.

Ze svojí pozice mohu Míšu Krasusovou za její fungování ve volební kampani 2017 jen a jen pochválit. Její nasazení bylo obrovské, svojí energii a pílí motivolala všechny lidi kolem sebe a pro dobrovolníky byly pevným bodem v rozbouřeném moři komunikace, která při kampani probíhala.

Zcela samostatně zastala organizaci rozdání 200.000 ks Pirátských listů, pomáhala s přípravou kontaktní kampaně a eventů. Sama se jich ve velké míře účastnila a strávila na ulici mnoho času. Hodně pomohla i v době, kdy byl Michal Jokeš nemocen a převzala za něj velkou část jeho úkolů.

Na Míšu jsem se mohl stoprocentně spolehnout, že splní co slíbí. Aktivně pomáhala s přípravou akcí a byla nám všem velkou inspirací.

Její odměnu doporučuji v maximální možné míře.

Děkuji a přeji příjemný den. Daniel Pecha

#2 Aktualizováno uživatelem Tomas Murnak před více než 1 rok

Navrhuji 70.000

#3 Aktualizováno uživatelem Jan Novak před více než 1 rok

Ahoj,

byl jsem požádán o vyjádření. Kdyby někdo neznal background, tak to raději shrnu, od ledna získala Praha druhého koordinátora Michala Jokeše, který byl placen z centrálních peněz, přičemž Praha si na něj přispívala (6000/měsíc), vznikla zde tedy evidentní nerovnost, kterou by bylo dobré "nějak vyrovnat".

Také je třeba podotknout, že Michal toho měl v popisu práce více, než Míša, zejména co se týče administrativy, narozdíl od Míši která měla "jen" práci s dobrovolníky a lidmi, pod mým vedením PO měli koordinátoři, kteří se nestarali o admin o 30% menší základ.

S prací obou dvou jsem byl nadmíru spokojen, s mírnými výhradami, které jsem oběma v rámci zpětné vazby řekl. Pražskou kampaň považuji za nejzdařilejší a oba dva považuji za jedny z nejschopnějších koordinátorů (i s přihlédnutím k tomu, že v Praze se mnohé věci dělají podstatně snáze než v krajích - např. na prakticky jakoukoliv akci se dostanete metrem, a z ní se taky tím metrem dostanete zpátky)

Oba makali více na na 100% a oba si určitě zaslouží odměny. S prací Míši nejsem seznámen tolik jako s prací Michala, protože jsem nebyl jejím přímým nadřízeným, netroufnu si tedy přesně vyčíslit částku, kterou by měla dostat, ovšem rozhodně by tam ovšem neměl být více jak dvojnásobný rozdíl.

Snad jsem Vám tedy pomohl.

Honza

#4 Aktualizováno uživatelem Michal Jokes před více než 1 rok

Zkontroloval jsem namátkou pár měsíců a sedí, kdyby někdo chtěl do detailu, je to samozřejmě přístupné po jednotlivých měsících zde https://github.com/pirati-byro/transparence/tree/master/odmeny/tymy/PO/2017/

#5 Aktualizováno uživatelem Daniel Mazur před více než 1 rok

Byl jsem požádán o vyjádření jako čerstvý člen předsednictva KS Praha:
Nemohu než souhlasit s povolební odměnou Míše Krausové, která makala jako šroub od organizace po zapojení na ulici. Když jsem jako dobrovolník něco potřeboval dořešit, byla Míša vedle Dana Pechy tím, kdo měl nejvíc odpovědí. Srovnání s Michalem je relevantní. Na jedné straně naše příprava volební kampaně využila část Míšiných sil už před červnem 2017, na druhé v listopadu bych u Michala už uvažoval jen tu jeho volební odměnu (k diskuzi).
Suma sumárum považuji za adekvátní odměnu 90 000,- korun.

#6 Aktualizováno uživatelem Adam Zabransky před více než 1 rok

Jsem určitě pro alespoň částečné dorovnání, měl jsem z kampaně pocit, že Míša maká fakt hodně. Na druhou stranu bych nějak reflektoval fakt, že tohle je nesystémové řešení. Jsem pro částku v rozmezí 70-90 000 Kč.

#7 Aktualizováno uživatelem Jaromir Beranek před více než 1 rok

Ahoj,

doplňuji taktéž své vyjádření jako nový člen předsednictva. S prací Míši (stejně jako Michala) jsem byl maximálně spokojen - svěřené úkoly Míša vykonávala zodpovědně a s nadšením, ale i srdcem. Nebyl problém se kdykoli nabídnout a Míša hned věděla, kde jsou zapotřebí dobrovolníci a kde kampaň pokulhává. Stejně tak důsledně dbala na to, aby všichni ostatní byli spokojení, přes vysoké pracovní nasazení zůstávala vždy ochotná a příjemná a pokud sama nedokázala pomoci, vždy aspoň odkázala na toho správného člověka.

Dlouhodobě jsem nepřítelem hodinových odměn u interních lidí, kteří si často některé hodiny ani nevykážou a přitom často pracují více než na 100 %. Proto by mi přišlo adekvátní povolební bonus stanovit tak, aby v součtu s měsíčními odměnami za dotčené období Míše přinesl v průměru takovou částku, za kterou se nebudeme stydět. Rozumím-li tomu správně, u Míši hodnotíme období 5 měsíců, navrhuju tedy odměnu ve výši 77.220 Kč, se kterou se Míša dostane na měsíční průměr 30.000 Kč. Je to sice o něco méně než u Michala, na druhou stranu je složka odměny vyšší, což podle mě dostatečně reflektuje práci navíc, kdy Míša za Michala zaskočila.

Mirek

#8 Aktualizováno uživatelem Ondřej Profant před 3 měsíců

  • Přiřazeno smazán (Ondřej Profant)

Také k dispozici: Atom PDF