Úkol #8839
uzavřenýProgramový cíl #105: Podněty občanů
Kotva a IF TREND
0%
Popis
Přišlo nám e-mailem. Zatím dávám jako soukromý úkol, dokud alespoň základně neprověříme.
Vážený pane Michálku,
v souvislosti s Vaším nedávným veřejně odvysílaným komentářem ke kauze prodeje stadionu Bohemians, kde byla v souvislosti s kontroverzní podnikatelem pochybné minulosti, Martinem Bendou zmíněno jeho angažmá v kauze dotunelování IF Trend (vyvedení 56% akcií Kotva z majetku IF TREND v konkursním řizení bez náhrady a následnému inkasu 2 mld kč z prodeje celé Kotvy ve prospěch FEL ) Vám níže posílám aktuální informaci o přesunu majetku IF Trend ve prospěch kyperské FEL a jeho jednatele Martina Bendy.
Dle veřejně dostupných informací v Obchodnim rejstříku nabylo dne 9.11. 2017 pravni moci rozhodnutí o ukončení( zrušení) konkursu s IF Trend po vydání závěrečného rozvrh. usnesení. Z veřejně dostupných informací je také zřejmé, že od prohlášení konkursu v lednu 2000, který byl podle dostupnych informací z médií zjevně zinscenován věřiteli s fiktivnimi pohledavkami vůči majetku akcionářů IF TREND ( tito tzv. věřitelé měli mít dle informací z medií přímou vazbu na kyperskou společnost Forminster Enterprises Limited, která ovládla OD KOtva,jejíž akcie z 56 % vlastnil pravě IF TREND) s cílem dotunelovaní majetku akcionářů v rámci konkursu došlo k vyvedení původní v tr. řízení zajištěného majetku mimo dosah akcionářů IF TREND ve výši cca 1.2 mld Kč ( 56% akcií Kotvy, která byla osobami z FEL v roce 2006 prodána za 2 mld Kč a 150 mil Kč ve prospech uspokojení pohledávek tzv. Věřitelů fondu
Trend).
Jednim z jednatelů FEL byl např. Martin Benda, který je mj. v seznamu Panama Papers. Majetek akcionářů IF TREND tak nyní činí O ( slovy nula) Kč. Majetek M.Bendy na offshore účtech činí stovky milionů Kč až miliardu Kč.
Pokud by akcionáři IF TREND měli být v důsledku zřejmě zinscenovaného konkurzu připraveni o svůj majetek( který byl státními orgány zajištěn před konkursním řízením v jejich prospěch v hodnotě 1.2 mld Kč v podobě 56% akci Kotva + 120 mil. Kč) a během zinscenovaneho konkurzu byl celý tento majetek vyveden pod dohledem státních organů ( Krajské statní zastupitelstvi v Hradci Kralové bylo totiž účastníkem konkursniho rizeni) ve prospěch FEL, měl by škodu akcionářům IF Trend nahradit stát.
O celém případu v souvislostech (zinsenovaní konkurzu, uznaní zjevně fiktivnich pohledavek, roli konkurzní soudkyně KS v HK Jolany Maršikové, konkurzniho správce V.Hálka a výši jeho odměny, kyperské firmy FEL a jejímu jednateli, Martinu Bendovi, cilenemu vyvedení zajištěných 56% akcií Kotvy a zajištěných 120 mil kč z If TREND během konkurzu ve prospěch osob z FEL, absurdni pokus o arbitraž FEl vůci ČR, náhradě škody akcionářům IF TREND) by měla ve veřejném zájmu v nebližší době podrobně informovat česká média.
Jak se o tom psalo v médiích (namátkou):
https://archiv.ihned.cz/c1-968432-trend-snizil-zakladni-jmeni
https://archiv.ihned.cz/c1-1019800-soud-prevedl-aktiva-kotvy-do-if-trend
https://byznys.ihned.cz/c1-13722870-pro-koho-pracuje-novy-spravce-konkursni-podstaty-if-trend
http://www.kurzy.cz/akcie-cr/nazory/A-P-T-48-PR-1228089/
wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/TREND_-_v%C5%A1eobecn%C3%BD_investi%C4%8Dn%C3%AD_fond
Aktualizováno uživatelem Adam Zábranský před téměř 7 roky(ů)
Dobrý den,
informace o podezřelých okolnostech konkursu s IF TREND jsou sice veřejně dostupné na internetu, ale skandální je fakt, že od počátku zjevně zinscenovaný konkurs s IF TREND posloužil ( a to i za naprosto neučinného přihlížení Krajského státního zastupitelství v HK, které do konkursního řízení sice až po mnoha podnětech akcionářů IF TREND vstoupilo v roce 2001 do konkursního řízení, ale vyvedení zajištěného majetku a FEL nijak nezabránilo ) jako evidentní prostředek k faktickému dotunelování majetku akcionářů IF TREND zpět ve prospěch osob z kyperské společosti FEL, přesně tím způsobem, na který již před 17 lety upozorňovali veřejně na internetu , v tisku, TV i ve sv&yac ute;ch p odáních policii, státnímu zastupitelství a ministerstvu spravedlnosti akcionáři fondu TREND.
Osoby z FEL stály přes různé nastrčené firmy za prohlášením konkurzu na IF TREND a osoby z FEL se tak postupně a na úkor akcionářů ( prostřednictvím mimosoudních dohod se zřejmě zkorumpovným vedením fondu TREND a vzájemným uplatněním a započtením fiktivních pohledávek vůči IF TREND ) dostaly k veškerému dříve policií zajištnému majetku na účtech FEL (56% akcií KOTVA a 120 mil. Kč) a již jednou okradeným akcionářům IF TREND nezůstalo po 20-ti letech už vůbec nic.
Vůči IF TREND byly totiž po prohlášení konkurzu evidovány v účetnictví vedené reálné a legitimní pohledávky věřitelů ve výši max 5 mil Kč , což potvrdil veřejně v roce 2001 i KS v HK. Později se ovšem objevily evidentně fiktivní pohledávky kyperských firem ve výši cca 200 mil Kč, které nastrčeným osobám napojeným na FEL vzájemně uznalo i FELem zkorumpované vedení fondu a o majetek akconářů se společně nakonec rozdělilo představenstvo IF TREND v čele s Johnem Moffittem a předevím osoby z FEL.
I bez ohledu na tragickou amnestií VK zmařený výsledek požadavku soudu na náhradu škody ve výši téměř 1 mld Kč se mělo do IF TREND vrátit alespoň 350 mil Kč od FEL díky Dohodě o narovnání mezi vedením FEL a IF TREND z roku 2001 ( o které ovšem akcionáři fondu vůbec nebyli vedením předem informováni např. na VH), dle níž se měl IF TREND vzdát za odškodné 350 mil Kč vzdát nárok na blokovaných 56% akcií KOTVA (kromě toho se ovšem reálně vzdal i nároku na zajištěných 120 mil Kč ) a z plnění Dohody, která byla předem promyšlenou akcí FEL a pouze formální zástěrkou pro odblokování zajištěn&e acute;ho majetku na jejích účtech nezbylo vůbec nic, protože pohledávku IF TREND z nenaplněné dohody vůči FEL prodal v prosinci 2002 konkursní správce zpět účelové založené britské firmě Suringham Enterprises, opět napojení na FEL pouze za 50 milionů Kč. Jinými slov osoby z FEL nezaplatily IF TREND fakticky ani korunu a získaly téměř zdarma veškerý zajištěný majetek akcionářů IF TREND ve svůj prospěch. Ze zbytku majetku na účtu IF TREND pak konkursní správce uspokojil tzv. věřitele fondu ( opět vesměs firmy napojené na FEL prostednictvím obchodů s pohledávkami )
Jedna z osob jednající za FEL jako např. Martin Benda se tak stala po svém angažmá v kuponové privatizaci minimálně korunovým miliardářem ( např. při "transformaci" fondu Creditanstald na Český investiční holding ČIH a jeho následném vytunulování 1 mld Kč ve prospěch jeho správců, dále aktivní angažmá při vyvedení zajištěných 56% akcií z IF TREND a 120 mil Kč , zajištěných na účtech FEL během konkursního řízení a pozdější prodej celého OD KOTVA za téměř 2 mld Kč )
Skandální je, že vůči praktikám konkursních a insolvenčních mafiií byla a zřejmě ještě stále je česká justice bezzubá i po vstupu ČR do EU. Novodobí miliardáři alá Martin Benda jsou již českou justicí 100% legalizování i se svými s účty v offshore společnostech a daňových rájích a mohou se dnes v klidu věnovat jako seriozní podnikatelé dalšímu zhodnocování svého majetku (aktuálně např. přeprodej stadionu Bohemians městu Praha).
Aktualizováno uživatelem Adam Zábranský před více než 6 roky(ů)
- Stav změněn z Nový na Odmítnutý
- Soukromý změněn z Ano na Ne