Projekt

Obecné

Profil

Podání #8446

Žádost o schválení odměny Jiřího Hoskovce

Přidáno uživatelem Stepan Strebl před více než 1 rok. Aktualizováno před více než 1 rok.

Stav:
Dokončen
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
-
Cílová verze:
-
Začátek:
11.11.2017
Uzavřít do:
% Hotovo:

0%

Odhadovaná doba:

Popis

Vážení členové volebního výboru,

již teď je jasné, že se nám podaří ušetřit ve volebním rozpočtu přes dvě stě tisíc korun oproti plánu. Připravují se jednorázové bonusy pro koordinátory, bonus dostaneme já, Jakub Horák, pražský manažer Dan Pecha a drobný bonus zřejmě dostane i Karolína Sadílková, která jinak fakturovala tržní sazbu. Mnozí členové volebního týmu se stali poslanci. Strana získá nižší stovky milionů na příspěvcích od státu. Nicméně na jednu důležitou osobu bylo zapomenuto - Jiří Hoskovec.

Rád bych požádal o 50 tisíc korun na jeho odměnu, přičemž dalších 100 tisíc korun poskytnu já ze své odměny. Tuto odměnu mu chci udělit za 8 měsíční práci hlukobo pod komerční cenou při 60+ hodinách práce týdně a za exekuci HitHit. Navrhuji tedy, že se složíme já a strana v poměru 2:1. Důvody jsou podrobněji rozepsány v přiloženém dokumentu.

Návrh usnesení zní takto:

Volební výbor
schvaluje záměr 50 tisíc korun na odměnu pro Jiřího Hoskovce;
schvaluje dodatek ke smlouvě s volebním manažerem, který umožní použít část odměny za mandát určené volebnímu manažerovi na odměnu asistenta volebního manažera.

Důvodová zpráva - odměna JH.pdf (91.7 KB) Důvodová zpráva - odměna JH.pdf Důvodová zpráva - odměna JH Stepan Strebl, 11.11.2017 08:12

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem <b>lukas</b> novy před více než 1 rok

Odmena musi byt dle predpisu dohodnuta dopredu, zpetne to neni prijatelne.

#2 Aktualizováno uživatelem Jiri Hoskovec před více než 1 rok

Ve schváleném rozpočtu se můžeme dozvědět, že "Výnosy z fundraisingu mohou být použity v souladu s účelovým určením nebo, v případě
neúčelových prostředků, dle rozhodnutí volebního výboru". Což je i z jedné třetiny tento případ. Ze zbylých dvou třetin jde o přefakturaci odměny Štěpána Štrébla.

#3 Aktualizováno uživatelem Martin Šmída před více než 1 rok

OK. Takže Pro.

#4 Aktualizováno uživatelem Martin Jiranek před více než 1 rok

Jsem pro

#5 Aktualizováno uživatelem Mikulas Ferjencik před více než 1 rok

jsem pro

#6 Aktualizováno uživatelem Vojtech Pikal před více než 1 rok

Provedu úpravy záměrů, ale smluvní dodatky musí připravit někdo jinej.

#7 Aktualizováno uživatelem Vojtech Pikal před více než 1 rok

schváleno, změněno: https://wiki.pirati.cz/fo/zamery/foz_11_2017

§ 15 (1.II.) umožňuje dodatečnou mimořádnou odměnu za výborné plnění úkolů. - https://wiki.pirati.cz/rules/ppu

#8 Aktualizováno uživatelem Stepan Strebl před více než 1 rok

Dávám na vědomí, že z daňových důvodů jsem se rozhodl zvýšit část ze své odměny, kterou poukážu Jiřímu Hoskovcovi, a to o 142 tisíc na celkem 242 tisíc. Vzhledem k tomu, že se nechci stát plátcem DPH a při plánování výnosů na příštích několik měsíců jsem zjistil, že bych zhruba částku, o níž jsem Jiřího odměnu navýšil, bych státu odevzdal na DPH (a navíc bych měl zvýšené náklady na administrativu), jsem se rozhodl se jí raději vzdát ve prospěch Jiřího. Zaslouží si ji myslím víc než stát nebo kdokoli jiný. Přesto si nemyslím, že toto mé rozhodnutí jakkoli mění podstatu věci, totiž že se na Jiřího odměně podílíme já i strana, protože 1) odměnu v řádech i desítek tisíc (vyšší než Jiří) ze stranického rozpočtu dostávají i krajští koordinátoři 2) rozhodnutí ukrojit si ze své odměny je čistě mé osobní a na straně zcela nezávislé.

#9 Aktualizováno uživatelem Elizabet Kovaceva před více než 1 rok

  • Stav změněn z Nový na Dokončen

Také k dispozici: Atom PDF