Projekt

Obecné

Profil

Úkol #718

uzavřený

Dlouhodobý úkol #801: Orgány města a městské organizace

Dlouhodobý úkol #652: Výbor pro sport a volný čas

Jednání výboru pro sport a volný čas 14.1.2015

Přidáno uživatelem Adam Zábranský před více než 9 roky(ů). Aktualizováno před více než 9 roky(ů).

Stav:
Dokončen
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
Kategorie:
-
Cílová verze:
-
Začátek:
14.01.2015
Uzavřít do:
% Hotovo:

100%

Odhadovaná doba:
6.00hod
Spisová značka:
Pořadí:
Typ práce:
Organizační struktura:
Smlouva:

Aktualizováno uživatelem Jakub Michálek před více než 9 roky(ů)

Právní posudky v kauze Ďolíček jsou vadné, smlouva byla podepsána v rozporu s § 18 odst. 3 statutu hl. m. Prahy, neboť bylo doručeno stanovisko města a nebyl oznámen výsledek jednání, jak vyžaduje toto ustanovení statutu.

Aktualizováno uživatelem Adam Zábranský před více než 9 roky(ů)

Na programu byly hlavně:
1) kauza Ďolíček,
2) informace k závazkům hl. m. Prahy k nepeněžním plněním v souvislosti s pořádáním velkých sportovních akcí (halové mistrovství Evropy v atletice, Mistrovství světa v ledním hokeji a Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let) a
3) žádost předsedy Českého atletického svazu o dotaci dalších 5 000 000 Kč na chystané mistroství (viz výše).

Původně na programu byly zařazeny i partnerství (=dotace) v oblasti sportu a volného času na letošní rok, ale protože jsme zatím stále v rozpočtovém provizoriu, byly zase staženy.

1) Víceméně jen informace, že v současnosti se Praha 10 rozhoduje, jak se k situaci postaví. Zmínil jsem svůj (a Jakubův) právní názor, že Praha 10 postupovala v rozporu se Statutem hl. m. Prahy, když nereagovala na nespokojenost Rady hl. m. Prahy s jejím návrhem jen kvůli tomu, že přišla po lhůtě 45 dnů.

2) Předseda výboru konstatoval, že dle jeho názoru jsou smlouvy s hlavními pořadateli velkých sportovních akcí nevyvážené, a navrhl požádat oddělení sportu o to, aby se pokusilo alespoň zhruba vyčíslit výši nepeněžního plnění vůči těmto pořadatelům (reklama, MHD zdarma atd.). V diskusi padlo, že není pochyb o tom, že smlouvy jsou nevyvážené, ale na druhou stranu za tu prestiž to stojí (navíc kvůli akcím navštíví Prahu hodně návštěvníků). Hlasoval jsem pro usnesení.

3) Předseda ČAS nám sdělil, že Evropská atletická asociace si vynutila, aby i nácvik na mistrovství probíhal v O2 Areně, čímž se zvýšily náklady na akci o 5 milionů. Proto ČAS teď žádá o dotaci Prahy v této výši. Nevím, jak to dopadlo, musel jsem odejít předčasně kvůli výboru pro legislativu.

Aktualizováno uživatelem Adam Zábranský před více než 9 roky(ů)

  • % Hotovo změněn z 0 na 100

Aktualizováno uživatelem Adam Zábranský před více než 9 roky(ů)

  • Stav změněn z Čeká se na podatele na Dokončen

Také k dispozici: Atom PDF