Projekt

Obecné

Profil

Akce

Volební oznámení #39238

otevřený

Senátní volby - informace k volebním obvodům č. 19 a č. 22

Přidáno uživatelem Daniel Mazur před 5 měsíc(ů).

Stav:
Nový
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
-
Cílová verze:
Začátek:
06.05.2022
Uzavřít do:
% Hotovo:

0%

Spisová značka:
Datum podání:
06.05.2022
Stěžovatel:
Typ spolupráce:
Jiné
Kraj:
KS Praha
Smlouva:

Popis

Ahoj,

Dávám sem oznámení bez toho, že by to bylo v téhle fázi vyjednávání a rozhodování na místě, ani že bych coby předseda KS byl tím, kdo má záměr senátní volební spolupráce oznamovat. Myslím si v obou případech pravý opak. Nicméně existuje-li mezi členy strany podezření, že by tomu mohlo být jinak - a to nastalo - považuji přesto za správné orgán volebního dohledu v rozumné míře o dění informovat.

Jak víte, probíhá v Praze mj. příprava senátních kandidatur. Pražské PKS je v tom ohledu aktivní už rok a věnuje se hledání vhodných kandidátů do Senátu, jakkoli je toto primárně úkolem Republikového předsednictva. Prioritou pražského PKS bylo a je najít kandidáty, kteří budou mít dobrou šanci na vítězství nebo aspoň na postup do 2. kola a budou mít podporu celé vertikály - od RP, které má za kandidáty odpovědnost, po dotčená místní sdružení, která typicky i senátní volby odmakají svýma rukama a nohama.

Vzdor našim snahám máme pouze pro volební obvod č. 25 dohodnutou Pirátku - Danu Balcarovou - která podle nás splňuje výše uvedené podmínky. Ve volebních obvodech č. 19 (Praha 11, Praha 15, Praha 22 a šest menších MČ) a č. 22 (Praha 10 a dvě menší MČ) jsme nenašli pirátské osobnosti splňující vše výše uvedené, a tak z jednání vyšly kandidáti a podmínky, jejichž podpora či nepodpora za KF Praha jde právě teď do hlasování, a to v návaznosti na jednání KF vycházející z usnesení PKS.

Jak je asi zřejmé z toho jednacího vlákna, nejsme ani tak daleko, že by existoval byť náznak návrhu smlouvy o volební spolupráci. Proto taky vybírám v kolonce "Typ volební spolupráce" možnost "Jiné". V jednání přesto zazněl dotaz Martina Kučery, jestli bylo jednání oznámeno RV týden předem v souladu s volebním řádem nebo dochází k porušení volebního řádu. Osobně nesouhlasím s názorem, že by toto jednání PKS či KF zakládalo závazek Pirátů vůči kandidátům, kteří jsou v jednání jmenovaní, ani vůči kterékoli třetí straně. Zároveň nemám za to, že volební spolupráci na senátní úrovni má oznamovat dotčený kraj, pokud na něj nebyla přenesena pravomoc spolupráci schválit (!) - a v daném jednání jde výzvu, resp. doporučení Republikovému předsednictvu.

Jelikož tedy nepovažuji sebe za povolaného předkládat volební oznámení k senátním volbám, nepovažuji sám ani tento vzkaz volebnímu dohledu za volební oznámení ve smyslu volebního řádu. Předpokládám, že vznikne-li někdy k těmto spolupracím návrh smlouvy, povolaný zástupce RP ho sem dá jako volební oznámení v řádném termínu.

Zdraví Daniel Mazur
předseda KS Praha a člen RV zvolený KF Praha


Související úkoly

související s republikové předsednictvo - Podání #39714: Koaliční smlouva SEO 19 - Praha 11OdmítnutýVojtěch Pikal22.06.202224.06.2022

Akce

Aktualizováno uživatelem Vojtěch Pikal před 3 měsíc(ů)

  • související s Podání #39714: Koaliční smlouva SEO 19 - Praha 11 přidán
Akce

Také k dispozici: Atom PDF