Projekt

Obecné

Profil

Akce

Podání #39125

otevřený

Chybějící otevřená data státu potřebná pro efektivní chod technických systémů strany

Přidáno uživatelem Jan Hamal Dvořák před 5 měsíc(ů). Aktualizováno před 5 měsíc(ů).

Stav:
Nový
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
-
Začátek:
23.04.2022
Uzavřít do:
% Hotovo:

0%

Odhadovaná doba:

Popis

Prosím o zajištění publikace následujících otevřených dat státu, která jsou potřebná pro efektivní chod technických systémů strany:

  • Seznam zastupitelů
    Česky statistický úřad (ČSÚ) uveřejňuje zvolené zastupitele ihned po skončení voleb. Zastupitelé mohou složit mandát. Následně za ně nastupují náhradníci z téže kandidátní listiny, v pořadí dle výsledku voleb. Obce buď nepostupují informaci o takových změnách mandátů ČSÚ, nebo ČSÚ tyto změny už neuveřejňuje. Počínaje těmito volbami budeme kandidátní listiny evidovat elektronicky a budeme mít u kandidátů jednoznačnou vazbu na osobu v rámci našich systémů. Pokud bychom měli autoritativní informace o změnách mandátů (cca do 14 dnů od změny) k dispozici, můžeme navázat role těchto osob na mandáty a odbourat práci AO a předsednictev.

  • Seznam volebních místností
    Datové sady uveřejňované Českým statistickým úřadem (ČSÚ) neobsahují informace o volebních místnostech pro jednotlivé okrsky. Obce uveřejňují volební místnosti na svých úředních deskách a dalšími způsoby informují občany o tom, kam mají dorazit. Pokud by obce nahlašovaly volební místnosti ČSÚ, který by je uveřejňoval, bylo by možné aby si občan vyhledal svou volební místnost na jednom místě, případně vyhledal jinou ve své blízkosti, pokud disponuje voličským průkazem. Nám by to umožnilo informovat námi delegované komisaře do Okrskových volebních komisí a nemuseli bychom dohledávat adresy volebních místností manuálně s rizikem, že zastarají.

Akce

Také k dispozici: Atom PDF