Projekt

Obecné

Profil

Akce

Podání #39093

otevřený

Prosba o zvážení zkrácení nápisů pro newslettery v nalodění

Přidáno uživatelem Michal Zdeněk Zachar před 4 měsíc(ů). Aktualizováno před 4 měsíc(ů).

Stav:
Čeká se na podatele
Priorita:
Normální
Kategorie:
Nalodění
Začátek:
19.04.2022
Uzavřít do:
% Hotovo:

0%

Odhadovaná doba:

Popis

V přiloženém obrázku je vidět, jak se zobrazuje v nalodění sekce newslettery - konkrétně kraje. Vedoucím PO mi bylo sděleno, že to spadá do vaší kompetence a tak se obracím s žádostí o pomoc. Několik lidí nám psalo na toto téma a stěžovali si na to, že v mobilních telefonech je tento box roztažen a tudíž se s ním špatně na mobilu manipuluje.

Na základě porovnání toho, jak je krátký nadpis a popis newsletteru u kraje Praha navrhuji toto aplikovat i na další newslettery. Ona stížnost na tento box nespočívala jen v oné přílišné roztažnosti na ploše mobilního telefonu, ale také na to, že pokud jsem v nalodění u Pirátů, je potom zjevné jaký newsletter se odesílá, tedy od koho. V rámci toho by možná v copy hlediska stačilo napsat vlevo název kraje = Piráti Moravskoslezský kraj a vpravo jen slovo = Newsletter či české Aktuality, aby tomu rozuměla i starší generace.

Možná by se zkrácením slov vyřešil o onen problém s přílišným roztažením na ploše mobilního telefonu. To jen pro to, že 83 % respondentů dnes weby prohlíží přes mobilní platformy. Děkuji Michal Zachar tým CM


Soubory

signal-2022-04-19-181334.jpeg (39.4 KB) signal-2022-04-19-181334.jpeg Michal Zdeněk Zachar, 19.04.2022 17:26

Aktualizováno uživatelem Jan Hamal Dvořák před 4 měsíc(ů)

Asi ne zcela dobře rozumím problému.
Můžeš svou představu nějak hrubě zakreslit do toho screenshotu?

Aktualizováno uživatelem Jan Hamal Dvořák před 4 měsíc(ů)

  • Přiřazeno změněn z Jan Bednařík na Michal Zdeněk Zachar
  • Stav změněn z Nový na Čeká se na podatele

Aktualizováno uživatelem Michal Zdeněk Zachar před 4 měsíc(ů)

No, nevím jak to vysvětlit více. Pokud se zkrátí název, tak se zkrátí i ten box, protože se nebude tak roztahovat. Tak sem chtěl jen říci, že by se lepšího zobrazování mohlo dosáhnout tím, že se nebude psát Aktuality Pirátů z Jihomoravského kraje, když je to v Nalodění Pirátů, takže každý snad chápe, že je to od Pirátů. A stejně tak Název by mohl být kratší. Jihomoravský kraj = název kraje; Aktuality = název newsletteru. Není třeba dlouhé názvy.

Akce

Také k dispozici: Atom PDF