Projekt

Obecné

Profil

Úkol #3885

Novela zákona o svobodném přístupu k informacím

Přidáno uživatelem Jakub Michálek před asi 3 let. Aktualizováno před 8 měsíců.

Stav:
V řešení (diskutuje se)
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
Cílová verze:
-
Začátek:
14.09.2016
Uzavřít do:
14.09.2017
% Hotovo:

0%

Odhadovaná doba:
30.00 hod
Typ práce:
Zobrazit v nabídce:
Ne
Organizační struktura:
Ne
Smlouva:

Popis

Dobré odpoledne,

dovoluji si Vám zaslat věcný záměr novely infozákona.
https://docs.google.com/document/d/1eGgFLuNHWKcQEYOSmS55k7yB2vyoL22ynR7_R3ZFh_E/edit#

Byl bych velmi vděčný za Vaše připomínky. Můžete mi je zaslat e-mailem nebo doplnit přímo do dokumentu.

S pozdravem
Jakub Michálek

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem Jakub Michálek před asi 3 let

Ahoj, vytvořil jsem věcný záměr novely informačního zákona, viz tenhleten odkaz https://docs.google.com/document/d/1eGgFLuNHWKcQEYOSmS55k7yB2vyoL22ynR7_R3ZFh_E/edit#. Teď je třeba jednat s dalšími subjekty, připravit analýzu finančních dopadů, paragrafované znění apod. Historicky jsme v roce 2013 toto zadali Oldřichu Kužílkovi s tím, aby připravil návrh senátního zákona pro Libora Michálka, a to z peněz, které jsme obdrželi od státu jako příspěvek na mandát senátora Libora Michálka, viz smlouva https://smlouvy.pirati.cz/smlouvy/2013/10/31/analyza/. Tehdy to Senát zamítl, ale podle mě bylo hlavním problémem, že to bylo moc dlouhé a složité. Teď by byla novela tak na jednu stránku, za to maximálně účinná. Proto předkládám předsednictvu následující záměr:

Záměr: Návrh novely zákona o svobodném přístupu k informacím do Senátu

Bude zpracován návrh novely zákona o svobodném přístupu k informacím, který se bude soustředit na neuralgická místa zákona - body, kde je možné s nejmenší námahou dosáhnout největšího zlepšení. Konkrétně jde o informační příkaz, koncentraci odvolacího řízení u ÚOOÚ, lhůtu pro soudní řízení ve správním soudnictví (viz přiložený věcný záměr), jiné části pouze se souhlasem zadavatele. Návrh novely bude v jednom dokumentu obsahovat vše potřebné a spravedlivě požadovatelné, aby mohl být návrh předložen Senátu PČR, zejména: paragrafové znění, důvodovou zprávu s rámcovou analýzou dopadů regulace včetně souladu s ústavním pořádkem, kvalifikovaného odhadu dopadu regulace do veřejných rozpočtů (včetně vyčíslení úspor na odpadlý ping pong).

Zpracování bude objednáno u předního českého odborníka Oldřicha Kužílka, původního autora zákona o svobodném přístupu k informacím. Za objednatele bude dávat připomínky a vykonávat další práva ze smlouvy místopředseda Jakub Michálek, text bude k diskusi na internetovém fóru. Cílem je vyvolat veřejnou diskusi na toto téma a ideálně samozřejmě prosadit tento návrh do konce období současného parlamentu, případně ho mít připravený do příštího volebního období, kde se nám bude hodit, pokud se dostaneme do sněmovny, abychom to mohli prosazovat hned na začátku. S ohledem na rozsah práce cca 50 hodin expertní práce navrhuji odměnu pro dodavatele ve výši 15000 Kč.

Návrh usnesení republikového předsednictva:

Republikové předsednictvo souhlasí se záměrem objednat zpracování novely zákona o svobodném přístupu k informacím dle předloženého záměru a souhlasí s náklady na tento záměr ve výši 15 000 Kč.

Zdraví Jakub

Schváleno 9. 10. 2016 na jednání republikového předsednictva. Pro: Bartoš, Pikal, Michálek, Šmída, Vašíček.

#2 Aktualizováno uživatelem Jakub Michálek před asi 3 let

Urgováno u Libora Michálka, na klub se čekat nebude.

#3 Aktualizováno uživatelem Jakub Michálek před více než 2 roky

Dne 3. 4. 2017 jsem podepsal smlouvu a odeslal ji ke zveřejnění v registru smluv.

#4 Aktualizováno uživatelem Jakub Michálek před 8 měsíců

  • Stav změněn z Čeká se na podatele na V řešení (diskutuje se)

Také k dispozici: Atom PDF