Projekt

Obecné

Profil

Úkol #32505

Dlouhodobý úkol #30746: Odměňování Volebního manažera KV2020

08/2020 - Odměna volebního manažera

Přidáno uživatelem Ondřej Tůma před asi 2 měsíců. Aktualizováno před 18 dnů.

Stav:
Dokončen
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
f~vys:p
Cílová verze:
-
Začátek:
01.09.2020
Uzavřít do:
% Hotovo:

100%

Odhadovaná doba:
Typ práce:
Zobrazit v nabídce:
Ne
Organizační struktura:
Ne
Smlouva:

Popis

Tento úkol slouží pro zpětnou vazbu a stanovování měsíční odměny Volebního manažera KV2020

Na základě návrhu koncepce a přijetí Volebního manažera:
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=678359#p678359

Náplň práce Volebního manažera:
https://drive.google.com/file/d/1SJKOeGOZHWPrSBBRefAYWEK9JPDTdajo/view?usp=sharing

dále vykazuje v redmine:
https://redmine.pirati.cz/projects/kraj-vysocina/time_entries?utf8=%E2%9C%93&set_filter=1&sort=spent_on%3Adesc&f%5B%5D=spent_on&op%5Bspent_on%5D=%3E%3C&v%5Bspent_on%5D%5B%5D=2020-07-01&v%5Bspent_on%5D%5B%5D=2020-07-31&f%5B%5D=user_id&op%5Buser_id%5D=%3D&v%5Buser_id%5D%5B%5D=504&f%5B%5D=&c%5B%5D=spent_on&c%5B%5D=user&c%5B%5D=activity&c%5B%5D=issue&c%5B%5D=comments&c%5B%5D=hours&group_by=&t%5B%5D=hours&t%5B%5D=

Návod pro odměňování:
https://redmine.pirati.cz/projects/po/wiki/Odmenovani

Paušální odměna dle zadání:
https://forum.pirati.cz/download/file.php?id=24653
činí 28 000 Kč

Bonus dle odvedené práce:
až 7 000 Kč

Pro sledování úkolů zde samostatný projekt pro Volebního manažera 2020:
https://redmine.pirati.cz/projects/volebni-manazer-kv2020

A poprosil bych Romana o jeho vyjádření a shrnutí.

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem Pavel Knežik před asi 2 měsíců

Navrhuji odmenu 6000,-

#2 Aktualizováno uživatelem Miroslav Vácha před asi 2 měsíců

Ahoj. Odměna 5000,-kč
Romane já bych ocenil trochu lepší souhrn toho co děláš. Buď formou textu - reflexe celého měsíce, tak jak jsem psal posledně a nebo podrobnější Redmine. Když kouknu na výkaz Hanky nebo Ondry, tak je to pořádně nabité a a vím jaká práce za kým stojí. Když vezmu kontext celkové odměny, práci druhých a výši jejich odměny, pak Ti nemohu navrhnout max. Ten výkaz vnímám jako celkovou pracovní vizitku. Proto 5000,-

#3 Aktualizováno uživatelem Hana Hajnová před asi 1 měsíc

Ahoj,
ráda bych tentokrát doplnila i svůj pohled na Romanovu práci. Myslím, že se opravdu snaží, občas možná až moc a nakládá si toho zbytečně hodně, i když by některé úkoly mohl delegovat (a ušetřený čas věnovat lepšímu plánování a celkové koordinaci). Dostáváme se do fáze, kdy budeme hodně času trávit venku a k počítači se dostávat sporadicky po večerech a víkendech a trochu mi chybí podrobnější plán/harmonogram věcí/akcí, abychom to nemuseli řešit ad hoc (protože to stojí hrozně času, kterého prostě moc nebude). Vím, že je to dáno do značné míry tím, že Roman věnoval nemálo času Pirlistům a webu, za což mu zase chci strašně moc poděkovat. Novou webovou šablonu zatím dokázali nasadit asi jen 4 kraje, z toho jeden jsme my. Vím, že ta grafika sežere taky hromadu času a proto budu i v budoucnu připomínat a trvat na tom, abychom v rozpočtech počítali s grafikem a my se mohli věnovat plánování, koordinaci a kampaňování.

#4 Aktualizováno uživatelem Roman Pašek před asi 1 měsíc

Ahoj,

na posledním VV jsem vás žádal o strpení, výkaz v redmine jsem doplnil dnes.

V redmine chybí:

 • každodenní administrativa, která se blbě vykazuje hodinama;
 • grafické práce, protože to je většinou práce na tři dny, ale 95% času je zjišťování zpětné vazby nutné k pokračování;
 • výlepy plakátů, které neberu jako práci VM, ale dobrovolnicky jako kandidáta, stejně jako to děláte vy ostatní.

Největší část práce za srpen byla s pirátskými listy, webem a zajišťováním záborů a všeho okolo pirátského autobusu, Ivan Tour a dalších akcí.

Co se podařilo:

 • volební video
 • pirátské listy
 • web (jak psala Hanka jsme jedni ze čtyř krajů!)
 • vyjasnit si s Blankou moji práci (že mám víc práce delegovat, dávat více informací)
 • navázat spolupráci s Evou jako novým KoKS (vzala si na sebe dost komunikace a ulehčila mi práci)

Co se nepodařilo:

 • plakáty u Rengla - ale Ondra nás zachránil! (zazdil jsem termín, který byl domlouván před půl rokem)
 • zábor v Pelhřimově (ale to až v září - měl jsem si to víc pohlídat, ne jen spolíhat na jedno oddělení na úřadě; ale mám díky tomu know-how pro příští volby)

Jsem rád, že už se kampaň rozjela naplno a začínají se aktivizovat kandidáti a dobrovolníci. Často mám pocit, že něco nestíháme nebo nezvládáme, ale ve finále to imho fakt šlape. Rád bych poděkoval všem kampaňově zúčastněným a pak především Hance (je dost samostatná a zvládá vše na jedničku); Ondrovi (kryje mě záda a když po něm něco potřebuji, tak to v rychlosti udělá); Evě (za to rychlé zapojení a komunikování Ukliďme Česko, Vyosení, Ivan Tour) a Blance (za trpělivost).

#5 Aktualizováno uživatelem Blanka Lednická před asi 1 měsíc

Mám sice trpělivost, ale není moc nafukovací. ;)

Srpen byl komunikačně hodně náročný, bylo víc věcí, které se nepovedly, některé se táhly delší dobu. Chyběl přehledný rozpis akcí, sama jsem se v tom, co kdy je, ztrácela - a to si myslím, že si udržuju poměrně slušný přehled o tom, co se děje. Plakáty se moc nepovedly ani v jednom případě - centrální grafiku už jsme měli delší dobu, ale řešili jsme jak A3 na obecní nástěnky, tak Rengla na poslední chvíli. U plakátů na obecní nástěnky haprovala komunikace (kdy budou, pak odsouvání, kdy už konečně přijdou), Rengla nakonec zachránil Ondra.

Domluvili jsme se s Romanem, že bude víc delegovat (není potřeba jen na Ondru nebo Evu, je možné zapojit i čelo kandidátky, i když je mi jasné, že ne každý má kapacitu), máme tabulku akcí (jen poprosím podrobnější info nejen pro Hanku, ale i pro čelo kandidátky, někteří z nás se účastní většiny akcí).

Vzhledem k výhradám nemůžu dát za srpen plnou výši odměny. Navrhuji 4000 Kč a doufám, že to tenhle měsíc bude šlapat výrazně lépe. Díky.

#6 Aktualizováno uživatelem Jan Pošvář před asi 1 měsíc

Ahoj, navrhuji 6540,- Kč. 2250 za splněné úkoly, 2000 za věci navíc. 5 x 458 je časové zhodnocení. Chyba s Renglem byla naštěstí bez následků, pozitiva podle mě převyšují.

Díky

#7 Aktualizováno uživatelem Jan Břížďala před asi 1 měsíc

Ahoj,

tohle hodnocení je pro mě celkem obtížné, jelikož na jedné straně musím objektivně hodnotit odvedenou práci za uplynulý měsíc a na druhé straně vnímám, že je potřebná společná motivace do posledního měsíce před volbami, kdy teprve bude zapotřebí pořádně napnout síly.

Vidím značné mezery v organizaci práce (což asi dominantně vyplývá z Perceiving v MBTI typologii osobnosti :-) ), pokulhávající komunikaci s kandidáty a příznivci, nedostatečném delegování činností, neaktivitě v oblasti vyhledávání akcí pro kandidáty (opakovaně řešeno) či třeba ploch pro umístění plachet. Pozici volebního manažera vnímám tak, že by měl celou kampaň koordinovat a "hlídat" kandidáty a příznivce, aby byli ve správný čas na správném místě. To druhé bohužel často funguje opačně.

Věřím, že další měsíc se podaří síly nasadit maximálně. Za srpen budu tedy nejzlejší a navrhnu 3.750 Kč.

#8 Aktualizováno uživatelem Blanka Lednická před asi 1 měsíc

Díky všem za hodnocení.

Výsledná odměna je tedy 5058 Kč.

#9 Aktualizováno uživatelem Ondřej Tůma před 18 dnů

 • % Hotovo změněn z 0 na 100
 • Stav změněn z Nový na Dokončen

Také k dispozici: Atom PDF