Projekt

Obecné

Profil

Úkol #22483

Interpelace na vyřazování žádostí z formálních důvodů.

Přidáno uživatelem Lukáš Bartoň před téměř 2 roky. Aktualizováno před více než 1 rok.

Stav:
Dokončen
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
Kategorie:
Interpelace
Začátek:
22.08.2019
Uzavřít do:
12.09.2019
% Hotovo:

100%

Odhadovaná doba:
Typ práce:
Psaní textů
Zobrazit v nabídce:
Ne
Organizační struktura:
Ne
Smlouva:
Semafor:
Bílá

Popis

Na základě podnětu prověřit poskytnuté informace o striktním vyřazování žádostí o sportovní dotace jen na základě formálních pochybení bez možnosti jejich opravy.
V případě potvrzení poskytnutých informací připravit interpelaci na ministra.

Podnět:
*Dobrý den, pane Bartoňi,
obracím se na Vás v jedné důležité věci, která se dotýká desítek tisíc malých sportovců v naší zemi.

Sám jsem předsedou atletického klubu a stejně jako mnoho dalších spolků, tak i my jsme minulý rok žádali o dotace z programu Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy. Naše žádost, kterou jsme museli odevzdat do speciálního webového rozhraní IS SPORT do 31.10. 2018 byla v pořádku. Avšak do vyúčtování minulého roku, které jsme museli odevzdat do 15.2.2019, jsme opomněli připojit tabulku (viz příloha) ve které byla jen jedna hodnota(celková výše přidělené dotace za minulý rok).

Této chyby se dopustilo včetně nás celkem 388 klubů v celé zemi. Díky čemuž jsme všichni vyřazeni z možnosti dotace získat. Věříme, že tato chyba je tak zanedbatelná a nedůležitá, že by měla být možnost dosáhnout nápravy například formou dodatečného dodání tabulky.

Bohužel neudělení této dotace sportovní spolky, včetně toho našeho, existenčně ohrožuje. Pro nás je ta situace o to složitější, že nám byl v tomto roce zvýšen téměř dvojnásobně nájem prostor, ve kterých trénujeme.

Celá situace navíc nepřímo ukazuje na zajímavou skutečnost. Zprocesování žádostí v tomto dotačním programu trvá skoro rok a kluby musí velkou část roku doufat, že dotaci dostanou a když ji dostanou, tak již je skoro po sezoně.

Po odevzdání podkladů pro žádost se v podstatě půl roku (od podzimu do následujícího jara) čeká, jestli vyúčtování bude v pořádku a teprve pak se začne žádost vyhodnocovat.

Chtěli bychom Vás požádat o intervenci v této věci. Vaše případná aktivita může pomoci sportovním spolkům, které se starají o malé děti a mládež a vedou je ke sportu a zdravé pohybové aktivitě.*

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem martin ulovec před více než 1 rok

  • % Hotovo změněn z 0 na 100
  • Stav změněn z Nový na Dokončen
  • Uzavřít do nastaven na 12.09.2019

Nakonec byl dotaz vypořádán v rámci odpovědi ministra Plagy na interpelaci pana poslance Jandy.

Také k dispozici: Atom PDF