Projekt

Obecné

Profil

Úkol #21815

PSP - programový cíl #8094: 08. Skutečná dostupnost konopí pro léčbu vážně nemocných a regulovaná legalizace léčebného i rekreačního pěstování pro osobní potřebu

PSP - střednědobý cíl #16498: Prosazení předloženého návrhu regulace samopěstování konopí

Záměr Výzdoba alegorického vozu na MMM

Přidáno uživatelem Tomas Vymazal před asi 1 měsíc. Aktualizováno před 25 dnů.

Stav:
Dokončen
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
Kategorie:
-
Cílová verze:
-
Začátek:
09.07.2019
Uzavřít do:
% Hotovo:

10%

Odhadovaná doba:
Typ práce:
Zobrazit v nabídce:
Ne
Organizační struktura:
Ne
Smlouva:
Zodpovídá:

Popis

V rámci přípravy kampaně na prosazení Pirátského návrhu legalizace samopěstování konopí jsem požádal firmu Mediaform, která připravovala zbytek kampaně, o návrh a zajištění výzdoby alegorického vozu, který na MMM pojede v průvodu.

Od firmy Mediaform jsem obdržel první cenovou kalkulaci, které najdete v přílohách jako soubor .xlsx. V tomto souboru je naceněno vše s vyjímkou alegorického vozu, u kterého lidé z Mediaform nevěděli, kolik výjde helium do balónků a kolik za Piráty dodáme dobrovolníků na zdobení, díky čemuž bude práce levnější -- neformální odhad ceny výzdoby alegorického vozu byl kolem 30 000 Kč, ale žádnou záruku jsem na to neměl. Já na tuto kalkulaci reagoval tak, že nemám zájem o žádné z těch prací souvisejících se sociálními sítěmi, protože na ně nemám peníze, a že chci levnější variantu triček. Zbytek jsem schválil. Po těchto úpravách tedy kalkulace vycházela na nějakých 94100 Kč.

Na tomto místě je třeba uvést, že jsem se dopustil dvou chyb. První z nich je, že jsem klasicky uplně zapomněl na DPH, takže jsem uvedené částky bral jako finální. Druhou chybou je, že jsem si neuvědomil, že po započtení alegorického vozu bez ohledu na DPH určitě překročím hranici 100 000 Kč, takže bych podle stranických pravidel hospodaření měl udělat výběrové řízení. Obojí mě velice mrzí, ale teď zpětně už to nenapravím.

Důvod, proč podávam tuto žádost je ovšem takový, že po dodání výzdoby alegorického vozu vyšlo najevo, že helium vyšlo mnohem dráž než Mediaform očekávali a že práce, kterou nezastali naši dobrovolníci, tvoří také nemalou součást celkové ceny. Výslednou kalkulaci přikládám jako screenshot, který mi Mediaform poslali. Jsou na něm orámované původně schválené práce (výjma výroby "desek" které nakonec vyráběla jiná firma a také se započítanou slevou na tvorbě kreativy, protože jsem nechtěl materiály na sociální sítě) a jinou barvou orámovaný alegorický vůz. Celkově to tedy vychází na 64700 za přípravu konceptu kampaně, výrobu grafických podkladů a tisk triček a dále 73300 za návrh výzdoby alegorickýho vozu, nákup materiálu a zdobení samotné -- obě čísla jsou bez DPH.

Pozn: Cena triček je ve finální kalkulaci uvedena se slevou z ceny 23000 Kč. To vzniklo tak, že jsem až během výroby zjistil, že full color znamená potisk z obou stran, což jsem chtěl kvůli logu Pirátů za krkem, takže jsem nakonec požádal o full color variantu. Zmíněná sleva naopak spočívala v tom, že jsem se rozhodl neodebrat většinu triček šedé barvy, která jsem neobjednal -- objednal jsem jen bíla. Mediaform na to reagovali slevou ve výši výrobní ceny neodebraných šedých triček, ale práci nám stejně naúčtovali. Tímto způsobem výšla ta cena 16100, tedy o 1100 více, než jsem původně na trička schválil.

Celou kampaň i alegorický vůz jsem měl v plánu během několika měsíců zaplatit ze svého expertovného, ale po obdržení finální kalkulace a zjištění, že ceny jsou bez DPH, jsem si uvědomil, že mi tato kampaň vymlátí expertovné na zbytek tohoto roku a možná i na kus příštího. Z toho důvodu, že bych z expertovného během tohoto roku potřeboval hradit ještě práci právníků na pozměňovacích návrzích k zákonu o léčivech a na Ústavní stížnosti proti paragrafům trestního zákoníku č. 283 - 287, dovoluji si požádat o prostředky na úhradu nákladů na alegorický vůz. Foto alegorického vozu najdete například v tomto článku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-Marihuanovy-pochod-Prahou-Zastitil-ho-Hrib-dorazil-i-predseda-Bartos-580249

Pokud by pro rozhodnutí o této záležitosti bylo potřeba revidovat i ostatní vzniklé materiály, tak jsem schopen žádost doplnit i o další fotografie.

Mediaform_CE_legalizace_v01.xlsx (9.86 KB) Mediaform_CE_legalizace_v01.xlsx první cenová kalkulace Tomas Vymazal, 09.07.2019 15:49
Mediaform_finalni_cenova_kalkulace.jpg (233 KB) Mediaform_finalni_cenova_kalkulace.jpg finální cenová kalkulace Tomas Vymazal, 09.07.2019 16:08

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem Michal Macek před asi 1 měsíc

  • Přiřazeno změněn z Michal Macek na daniel pecha
  • % Hotovo změněn z 0 na 10

Navrhuji proplacení z poolovaného expertovného a žádám o stanovisko PPK.

Žádost je na částku 88.693,- (tj. 73.300 + DPH).

Děkuji.

#2 Aktualizováno uživatelem Jakub Michalek před 25 dnů

Ahoj Tomáši, chápu, že jsi se dostal do nepříjemné situace, že jsi objednal něco, na co nemáš peníze. Není mi jasné, co přesně a za kolik požaduješ po straně (poslaneckém klubu) proplatit a z jakého důvodu. Jistě chápeš, že musíme postupovat s péčí řádného hospodáře a že z hlediska mediálního odboru, který akci zastřešoval, byl schválený rozpočet, který je podstatně nižší, než co ty jsi bez jednatelského oprávnění objednal. V tebou předloženém rozpočtu jsou položky typu příprava claim za 24 tisíc Kč, reklama 35 tis. Kč a tak dále, které si dokážeme udělat podstatně levněji vlastními silami. Dovoluji si tě důrazně upozornit, že z expertovného nelze platit alegorický vůz, protože by to bylo v rozporu se zákonem a usnesení rozpočtového výboru. V současném stavu se jako nejvhodnější řešení jeví dobrovolný příspěvek členů strany (klubu) z osobních protředků. Klub ti v budoucnu velmi rád přispěje na aktivity, které lze z rozpočtu hradit, pokud budeš od počátku objednávku řešit s příslušným hospodářem.

#3 Aktualizováno uživatelem Jakub Michalek před 25 dnů

  • Stav změněn z Nový na Dokončen

Také k dispozici: Atom PDF