Projekt

Obecné

Profil

PSP - střednědobý cíl #18950

PSP - programový cíl #17226: Podpoříme kariérní růst policistů

Posílíme výdělek příslušníků bezpečnostních sborů

Přidáno uživatelem Daniel Galuszka před 2 měsíců. Aktualizováno před 8 dnů.

Stav:
V řešení (diskutuje se)
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
Kategorie:
-
Cílová verze:
-
Začátek:
12.03.2019
Uzavřít do:
19.09.2019
% Hotovo:

50%

Odhadovaná doba:
100.00 hod (Celkem: 107.00 hod)

Popis

User story: Jako příslušník bezpečnostních sborů požaduji důstojné ohodnocení své práce. Kvůli výhradnímu postavení své profese jsem svázán mnoha limity, které mi mj. neumožňují provozovat vedlejší výdělečnou činnost - co víc, hrozí mi ztráta zaměstnání, pokud se na melouch přijde. Nejlepší by bylo, kdybych nemusel melouchařit vůbec a stát by mi dal takové ohodnocení, které by dokázalo konkurovat soukromému sektoru.
Kontext: Bezpečnostní sbory se dlouhodobě potýkají s podstavem. Příčin je hned několik, ale mezi nejsilnější patří špatné platové ohodnocení. Cílem Pirátů je vychovávat si kvalitní a profesionální příslušníky bezpečnostních sborů, zajistit jim kariérní postup a správně je alokovat na činnosti, pro které se hodí nejvíce.
Návrh politického řešení: Budeme hledat ve státním rozpočtu možnosti navýšení kapitoly na platy. Pokusíme se vyjednat takové podmínky, aby příslušníci mohli bokem provozovat například nějaké řemeslo. Chceme vyšší motivační odměny po dosažení různé délky služby.
Programová opora: Podpoříme kariérní růst příslušníků.
Spojenci: Všechny politické strany mají ve svých programech jistou podporu příslušníků bezpečnostních sborů.
Odpůrci: Neoliberální anarchokapitalisté (?) - zkrátka všichni, kteří by nejraději bezpečnostní sbory zrušili úplně, protože všechno vyřeší trh.
Navrhované kroky: Napsat/podpořit a pozměnit takové novelizace zákona, které prosazují námi vytyčené cíle.
Odhad celkových nákladů: Asi nic, pokud si budeme zákony či pozměňovací návrhy psát sami. Případně nějaká ta tisícovka externím legislativcům.
Mediální rizika: Asi žádná - snad jen může být problém s tím, že se nebráníme představě vedlejší výdělečné činnosti příslušníků - tady je nutno dodat, že ta hlavní motivace není ani tak ten vedlejší příjem, jako spíše svoboda věnovat se ve volném čase např. nějakému řemeslu (rybolov, truhlařina, opravování počítačů apod.) a možnost zpeněžit výsledky své práce. Musíme si dát pozor hlavně na to, aby vláda nedostala do rukou bianco šek na zvyšování platů příslušníků před volbami.
Předpokládané medializované parlamentní výsledky: Piráti podporují navyšování platů policistů. ¨


Dílčí úkoly

PSP - zpracování tisku #18444: ST 410 - jiná výdělečná činnost příslušníků bezpečnostních sborůStanovisko pro senát (sn.t.)Lukáš Kolářík

Úkol #19837: Názor prezidia a odborů na přezkumDokončenLukáš Kolářík

Úkol #19839: Názor policejního ombudsmanaDokončenDaniel Galuszka

Úkol #19841: PN do služebního zákonaDokončenDaniel Galuszka

PSP - zpracování tisku #18446: ST 399 - povyšování in memoriam, tarifní systémy, odměňování a výpočet výsluhy příslušníků bezpečnostních sborů1.čtení (sn.t.)Lukáš Kolářík

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem daniel pecha před asi 2 měsíců

  • Cílová verze smazán (2019 - Roční plán)

#2 Aktualizováno uživatelem Daniel Galuszka před asi 2 měsíců

  • Uzavřít do nastaven na 19.09.2019

#3 Aktualizováno uživatelem Daniel Galuszka před 8 dnů

  • % Hotovo změněn z 10 na 50

Také k dispozici: Atom PDF