Projekt

Obecné

Profil

Mediální výstup #16834

VZP chce zveřejnit vykázanou péči až na úroveň poskytovatelů

Přidáno uživatelem Jakub Michalek před 5 měsíců. Aktualizováno před 3 měsíců.

Stav:
Nový
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
-
Kategorie:
-
Cílová verze:
-
Začátek:
18.12.2018
Uzavřít do:
18.12.2018
% Hotovo:

0%

Odhadovaná doba:
Video (URL):

Popis

Zástupce Pirátů v dozorčí radě VZP Marek Paris prosadil doporučení zveřejňovat vykázanou péči na úroveň jednotlivých poskytovatelů zdravotních služeb. To by pacientům dalo možnost zjistit např. počet konkrétních provedených operací v krajských a fakultních nemocnicích.

Přestože z těchto údajů nelze dělat závěry o kvalitě péče, je to jednoznačně krok správným směrem. Pacient má právo vědět například počet provedených ortopedických operací v nemocnicích v jeho kraji. Údaje potom mohou sloužit jako určité vodítko pro výběr nemocnice. Pacienti se tak nebudou muset spoléhat na informace z druhé ruky a budou si moci vybrat poskytovatele na základě svého uvážení a nově i těchto údajů.

K předložení návrhu na zveřejňování vykázané péče se připojil také pan profesor Julius Špičák (ANO). Rada návrh schválila většinou devíti členů z celkových třinácti, a to včetně zástupců ministerstev zdravotnictví, financí a sociálních věcí.

Další zdroje:

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem Jakub Michalek před 5 měsíců

  • Předmět změněn z VZP chce zveřejnit vykázanou péči na úroveň poskytovatelů na VZP chce zveřejnit vykázanou péči až na úroveň poskytovatelů

Také k dispozici: Atom PDF