Projekt

Obecné

Profil

Dlouhodobý úkol #16602

Dlouhodobý úkol #1973: Vedení zastupitelského klubu

Dlouhodobý úkol #182: Jednání klubu

Jednání klubu 2019

Přidáno uživatelem Michaela Krausova před asi 1 rok. Aktualizováno před 1 den.

Stav:
V řešení (diskutuje se)
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
Kategorie:
-
Cílová verze:
-
% Hotovo:

0%

Typ práce:
Zobrazit v nabídce:
Ne
Organizační struktura:
Ne

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem jan louzek před 12 měsíců

Zápis z Porady zastupitelů:

Tisk č. 2 bude vyřazen - Praha 6 nesouhlasí s výstavbou čtyřpatrového domu v Praze u Šárky. A to i přesto, že všechny ostatní organizace daly souhlasné stanovisko k dané změně územního plánu (Z-6926)

Tisk č. 3 bude také vyřazen. Jedná se o změny územního plánu na Praze 10 a Praze 13. Eva Tylová se snažila zasloužit o to, aby byly materiály vyřazeny, obvolala nemalý počet lidí i dalších zastupitelských klubů. Změny jsou nesystémové a jsou v rozporu s původní studií. Změny připravil původně odbor pana Čemuse. Má se mimořádně sejít RHMP aby byl tisk vyřazen, vyřazeny budou změny na Praze 12 spolu s dalšími tisky.

Tisk č. 4 jsou dvě změny v Dolních Chabrech

Tisk č. 4/2 bude vyřazen vzhledem k odporu MČ. Starostka za Zbraslav nám sdělila, že to byl plán na výstavbu velké hasičské zbrojnice. Zbraslav toto nechce, chce rekonstrukci té současné.

Tisk 5/1 výstavba Tesca u silnice. TSK nedoporučuje, nikdo k tomu neměl připomínky. TESCO vznikne vedle budoucího parku.

Tisk 6 je stavba vedle zámečku Nové Dvory u budoucí stanice metra. Má to být ošklivý obchoďák. Dle Evy Tylové se tam něco postavit musí, naše doporučení je NE a tisk by měl být vyřazen.

Tisk 7: Hlaváček bude proti.

Tisk 8: Jsme pro výstavbu, domy ale budou stát v mokřadu. Nelze blokovat všechno.

Tisk 9: Bude vyřazen.

Tisk 10: Praha 5 bude v dané věci proti. OB-C se má zvýšit na OB-D, protože byl koeficient vyčerpán. Bude-li zvýšen, mohlo by se stavět dál. Metropolitní plán ale počítá spíše s rozšiřováním sportovišť než obytných domů. Developer chce změnu rychle, protože jakmile začne platit metropolitní plán, nebude moci přidávat další stavby. Tuto změnu navrhneme stáhnout z programu zasedání.

Tisk 10/2: Schválit.

Tisk č. 11: Automatické navádění aut na parkování v MČ, byl to rozpracovaný projekt, který byl zrušen. Zjistilo se, že to je těžké financovat. Predikce parkovacích míst můžeme zjistit podle mobilních operátorů. Podle analýzy dat, které bude mít Praha k dispozici pak bude možné řidiči říci, kde bude mít nejpravděpodobněji volné místo.

Tisk č. 13: Smála se tomu ODS, že to jsou vyhozené peníze - přitom jsou to peníze na opravu 5 m silnice (3000 €).

Tisk 14: Hasičská zbrojnice pro Řepy

Tisk 15: se týká pozemků na Vidouli. Jeden z těch pozemků vlastní také městská společnost Výstaviště Praha. Výstaviště navrhuje jeden z těchto pozemků Praze prodat.

Tisk 19: Posíláme 500 dětí za 4 miliony na olympiádu dětí DDM do Liberce.

Tisk 19/2: Červený tisk, předjednán i s opozicí. Posílají se za to startupy do inkubátorů které jsou na ně navržené. Je to pro všechny pražské startupy, platí se za to výjezdy do inkubátorů v zahraničí.

Tisk č. 20: Podporujeme.

Poznámka: Praha 14 nesouhlasí s návrhem výstavby "Černý Most 5", resp. jim nevadí stavět, ale chtějí, aby se stavělo za předem domluvených okolností.
Poznámka (Dohnal): 22patrový panelák Hotelu Opatov obsahuje 360 bytových jednotek, vedle něj je ještě jedno dvojče. Jedno má dvakrát více bytů než druhé. Projekt, který je na Praze 11 politické téma, bude muset být upraven, hrozí, že 1200 lidí by bydlelo na 1 ha, což by bylo docela extrémní.

#2 Aktualizováno uživatelem jan louzek před 11 měsíců

Jednání klubu dne 5. února 2019. Jednotliví zastupitelé představili svoji činnost a své zkušenosti.

Ondřej Kallasch - zabýval se problematikou TETRA a sejde se s panem Vorlíčkem

Daniel Mazur. - Na Praze 5 byl schválen rozpočet i programové prohlášení. V současné době se na Praze 5 věnuje pravidlům spolupráce s developery. Daří se mu domluvit memorandum obdobné, jako je v případě Prahy 7.

Tomáš Murňák - Zabývali se problematikou zápachu na Zličíně z továrny na psí granule. Vznikají inciativy občanů v dané věci. Obeslal obory dotčené změnou ve stavebním řízení.

Michaela Krausová - v březnu a dubnu budeme koordinovat vzdání se mandátů. Podařilo se dokončit výběrová řízení do dozorčích rad. Setkala se také se sinology ohledně Číny. Pomáhala s prověřováním lidí v městských společnostech, iniciovala schůzku k chování na zastupitelstvu, pomáhala s půlročním plánem, setkala se s Matějkou, který mluvil o tom, že město musí fungovat na základě dat a ne emocí. Odměna navržena ve výši 5000, schvaleno 8 hlasy, 1 se zdržel, 0 proti. Během února Míša plánuje: přenesení knowhow workflow ze Sněmovny, propojení klubu se sdruzenim, zapojovani lidi do činnosti, spoluprace s opozici, dokonceni rozdeleni ukolu do redmine podle programu. Odměna navržena ve výši 5000, schvaleno 8 hlasy, 1 se zdržel, 0 proti.

Pavel Hájek - Ve výboru pro vzdělávání nedoporucil lidi, kteří byli ve střetu zájmů (rodinná příbuznost). Uskutečnila se prohlídka KD Eden. MČ Praha 10 platí ostrahu 100 tisíc měsíčně, chceme aby to Praha nějak využila.

Eva Horáková - Řeší sociální dům Trojdomí. ODS se chce prezentovat jako mecenáš, který toto Praze dává. Je to 200 lůžek, stojí to 20 milionů měsíčně a dlouhodobě se neví co s tím, chátrá to. Je to kousek od Vítězného náměstí, kousek od armádního komplexu. Sociální den vyústil v tabulku sociálních bytů, byla zaslána Adamovi. Mapuje ubytovny na Praze 5, chce aby se toto mapování rozšířilo i na celou Prahu. Uskutečnilo se jednání komise pro granty, ty co nesplnily dostaly 95 %. Benefity pro dárce krve jsou ready a půjdou do výboru, je otázka MHD zdarma. S Vítkem řeší dům seniorů, kde je dluh 600k. Na sociálním výboru se kupuje Igloo.

Adam Zábranský - Mapování ubytoven se dost blíží tomu, co je již připravováno. Bylo by dobré to koordinovat, ale druhý projekt je teprve na začátku. Eva by měla věci předávat Adamovi nebo Mileně Johnové. Adam nasdílel svůj lednový klubový report a plán na měsíc únor. Ze sociálního bydlení: proběhlo školení romských odborníků na housing first. S Milenou Johnovou se připravuje program krizových bytů do bezdomovce, je to zhruba 15 bytů, které by se v únoru měly uvolnit. Řešíme rovněž zabydlování rodin z ubytoven. V pátek jedeme s Evou a s Milenou do Brna se podívat, jak dělají sociální bydlení tam. Koaličně se řeší, jak dál naložit s pozemky, které jsou určené pro bytovou výstavbu (s Petrem Hlaváček). V oblasti transparentnosti je třeba počkat na únor, až budou životopisy členů DR a představenstev městských firem byly veřejně.

Jaromír Beránek - Procesně zasahuje do oblasti IT jako koordinátor a nevstupuje do obsahu. V oblasti Smart City spolupracuje s operátorem ICT. Smart City nesmíme budovat slepě, to co jsme kritizovali musíme vyřešit - všichni chtějí něco smart, ale nevěděli co. Chceme rozvojovou koncepci/vizi. Vnímá sebe jako koordinátora.

Viktor Mahrik - Byly založeny pracovní skupiny: pro majetek, která se věnuje řízení městských majetkových společností, potom skupinu pro městské společnosti (do 12 je k tomu schůzka), pak je tam skupina pro nakládání s nebytovými prostory, skupina pro veřejné majetky a investice apod. Velmi dobře funguje skupina pro vodárny a vodohospodářskou infrastrukturu. S pražskou plynárenskou se formálně nesetkal, Pražské služby také fungují, TCP rovněž. K dopravě jsou skupinky pro automobilovou dopravu apod. Chystá se schůzka na klubu k dané věci. Protikorupční skupina by měla být věcí Martina Kameníka. Aktuálně se u hospodaření s majetkem řeší koncepce a evidence majetku, audit, transformaci TCP, pražskou plynárenskou, reklamní plochy. Dozorčí rada THMP se neměnila.

#3 Aktualizováno uživatelem jan louzek před 11 měsíců

Zastupitelský klub Pirátů se tímto usnáší, že Matěj Kubíček může přispívat do všech vláken na Pirátském fóru (forum.pirati.cz), které se týkají výběrových řízení (Pro: Michaela Krausová, Ondřej Kallasch, Tomáš Murňák, Vít Šimral, Jaromír Beránek, Adam Zábranský, Jiří Dohnal, Zdeněk Hřib, Viktor Mahrik, Pavel Hájek – celkem 10, proti: 0, zdržela se: Eva Horáková – Celkem 1, schváleno)

#4 Aktualizováno uživatelem jan louzek před 11 měsíců

Jednání klubu 5. 3. 2019

Přítomní:Viktor Mahrik, Míša Krausová, Adam Kopetzký, Pavel Hájek, Adam Zábranský, Eva Horáková, Jaromír Beránek, Tomáš Murňák, Zdeněk Hřib

Omluvení:Ondřej Kallasch z důvodu nemoci, Jiří Dohnal šel podpořit Kokoza.cz na Jizňáku, Vít Šimral omluven Mirkem, byl na akci ke sportu

Neomluvení:Tibor Vansa Dan Mazur

1. představení nové ředitelky odboru komunikace - Alena Wagnerová

2. Aktivity zastupitelů za minulý měsíc

Viktor Mahrik - pravidla hospodaření s majetkem, městské firmy a koncern, pravidla pro reklamu na lampách, soutěž o městský mobiliář, koordinace dozorčích rad a městských společností, plán udržitelné mobility. Věnuje se také jednacím řádům a přístupu k informacím.
Michaela Krausová - navštěvuje setkání místních sdružení, abychom nasdíleli zkušenosti. Sbírá zpětnou vazbu. Proběhlo setkání s opozicí. Uspořádala výběrové řízení na politického poradce primátora, které vyhrála Magdalena Valdmanová + nového tajemníka klubu. Setkání s Taiwanci a program pracovní cesty na Tchajwan, situace v Pražské plynárenské. Ve spolupráci s Jakubem Michálkem se věnuje tiskům k prostituci a zrychlení stavebního řízení.
Pavel Hájek - svolal první komisi ke školství, řeší změnu urbanistické studie na P10, SŽDC si chce ponechat velkou část brownfieldu (pro seřazovací nádraží), podal si žádost na odbor úz. r. k územnímu plánu
Adam Zábranský- report za únor dal na FB klubu. Pražský pirátský web - dáváme tam málo věcí, zkonzultovat s Martinou Vackovou. Dotaz na Zdeňka ke komisi IT, soustředit bychom se měli na "naše core věci" typu IT.
Eva Horáková - byla se podívat na zařízení pro zrakově postižené Palata, bylo to i na Zastupitelstvu. Má se postavit nové centrum pro 80 pacientů s Alzheimerem, ale jedno lůžko má stát 5 milionů, což je příliš. Svojšice - byl odvolán pan ředitel na zákldě rozhodnutí Rady. Nemáme nastavené směrnice, co nám mají ředitelé reportovat, k Radním nemusí reportovat nic, ačkoliv jsou to příspěvkovky. Byla s Adamem Zábranským v Brně na Housing First. Domov pro seniory Nová slunečnice na Praze 8 je v dezolátním stavu, nevhodný pro seniory. Dětský domov Charlotta - bude se zavírat a řešit, co s objektem. Setkala se s Martinem Dlouhým (TOP 09) z ekonomické fakulty k mentoringu pro předsedy výborů. Byla na komisi pro národnostní menšiny. Je škoda, že se neozývají, přitom mohou žádat o dotace.
Jaromír Beránek - V IT úspěšně načali restrukturalizaci odboru informatiky, kde jsou nyní dva noví ředitelé. Smart City - vzniká platforma. Strategie a projektové řízení - byli jsme na návštěvě v Brně se inspirovat, další setkání budou následovat. EU fondy - řeší se věc definic sociálních skupin, řešíme pro období 2021+. Podpora inovací - oteveli jsme poradenské centrum.
Tomáš Murňák- konzultoval s městskými částmi ca 140 změn k územnímu plánu. Dnes byla první testovací ozvučná deska k OSN na pankrácké pláni. Budeme mít schůzku k dani z nemovitosti. Praha Sobě chce vyměnit ředitele sekce Skalického.

3. Nastavení a rozdělení plnění programu- Jan Loužek představil web Pirátská sněmovna, kde poslanci shrnují přehledně v bodech, co dělají. Jde o nástroj pro vizualizaci redmineových úkolů. Obdobným způsobem je to řešeno na městské části Praha 6. Připravil na základě žádosti 66 bodů/úkolů z pirátského programu, které se dostaly do koaliční smlouvy. Ty jsou v redminu.

4. Media monitoring- David Klempíř představil měsíční monitoring mediálních výstupů zastupitelů v období 5.2-4.3.2019

5. Diskuze k formě a frekvenci klubových setkávání; spojení klubíků; rozdělení klubových odpovědností - co kdo umí, s tím může pomoci; úvaha nad přizváním našich externalistů na setkání v tématických blocích na plánovací jednání

 • klubík 1 se včlení do dvou zbývajících, takže klubíky jsou nyní dva
 • představil se Adam Kopetzký, který nahradí Jana Horu v resortním týmu bezpečnosti (až bude KET).

6. Kulturní výbor a tisky- Eva Horáková si za klub vezme na starost kulturní tisky po Jiřím Dohnalovi

7. MČ a jejich zástupci- představila Eva HOráková

8. Různé

 • Jaromír Beránek: měli bychom si dát interní cíl přispět na kampaň
 • Adam Kopetzký: nákup radiostanic pro městskou policii, budeme se tím zabývat a pokusíme se dojít k nějakému závěru, je to podezřelé

Usnesení:

1) Martina Vacková připraví průvodce pro paní Wagnerovou
2) Hlasování o odměně pro Michaelu Krausovou ve výši 5000 Kč: 7 pro, 1 se zdržel, 0 proti = přijato
4) Reporty zastupitelů online předem před jednáním - Jan Loužek bude apelovat zastupitele, aby to dělali.
5) Na základě reportů dělat i další mediální výstupy na web pražských pirátů apod. - piráti pracují, ucelené výstupy za klub
6) Zastupitelé se s body seznámí a vyberou si, případně Jan Loužek rozdělí 66 úkolů z redmine
7) Jan Loužek zkusí zajistit, že se výplatnice budou posílat mailem
8) Eva Horáková si za klub vezme na starost kulturní tisky po Jiřím Dohnalovi
9) David zajistí údaje k příspěvku na kampaň ve spolupráci s Mirkem Beránkem a rozešle zastupitelům

#5 Aktualizováno uživatelem jan louzek před 10 měsíců

Jednání klubu 2. 4. 2019, začátek: 18:05 - konec 21:00

Přítomní:

 • Viktor Mahrik, Michaela Krausová, Adam Rut, Eva Horáková, Pavel Hájek, Ivo Vašíček, Ondřej Kallasch, Jaromír Beránek, Tomáš Murňák, Matouš Vanča, Petr Přenosil, Vít Šimral, Zdeněk Hřib, Jan Loužek, David Klempíř, Martin Kameník, Jiří Dohnal

1. Představení Petra Přenosila.

Matouš Vanča představil Petra Přenosila. Má sloužit jako spojka v parlamentu, např. pro návrhy zákona, pro tvorbu pozměňovacích návrhů a využívání Magistrátu jako povinného připomínkovacího místa v legislativním procesu. Petr je vystudovaný právník.

Magdalena Valdmannová byla navržena, aby se věnovala jeho řízení. Dočasně jej zaplatí Piráti, a poté bude placen z expertovného u primátora. Primárně je Petr spojkou k Senátu.

Usnesení:

1) Honza a David zprocesují s Petrem spolupráci a placení z primátorských peněz. První peníze z pirátských - 20 000. Připravit smlouvu. Další smlouvu na další období z pirátských peněz zvlášť. (pro: 11 proti: 0 zdržel se: 1)

2. Rozdělení úkolů v RM

Tento úkol se týká jednotlivých úkolů v Redminu ohledně programových cílů v ZHMP (podprojekt) a finalizace přiřazení těchto úkolů (celkem cca 70) jednotlivým zastupitelům.

Spojíme se s Janem Adamcem ohledně úkolu č. 18618 – Provedeme inventarizaci a pasportizaci uměleckých děl ve veřejném prostoru

Upravme data pro kolonku Priorita (aby tam nebylo všude Normální, ale skutečné hodnoty).

V kampusu Hybernská chceme mít spolky a další vzdělávací instituce nebo kavárnu. Diskutována byla rovněž i situace v Operátorovi ICT.

#6 Aktualizováno uživatelem jan louzek před 10 měsíců

Schválení odměny Michaely Krausové za březen 2019 (hlasováno dne 8. dubna 2019) ve výši 5000 Kč:

PRO 7 (Tomáš Murňák, Jaromír Beránek, Vít Šimral, Adam Zábranský, Eva Horáková, Viktor Mahrik, Ladislav Kos, Pavel Hájek)
PROTI: 0
ZDRŽEL SE 1: (Michaela Krausová)
NEHLASOVAL: 6

#7 Aktualizováno uživatelem jan louzek před 8 měsíců

Jednání klubu dne 7. 5. 2019

11 přítomných zastupitelů, nepřítomni 2 (Ondřej Kallasch, Eva Horáková)

1. formát úterních strategy meetingů (Michaela Krausová)

 • od 10:00 operativní strategy, radní, MO, předsedkyně a místopředsedové klubu. V 10:30 každý týden by bylo jiné téma (bydlení atd.) s tím, že by platilo již od příšt. týdne (Vítek v týdnu, kdy bude TK ke školství)

2. Centrální stavební úřad (pro všechny projekty nad 4000 m2 HPP) (Tomáš Murňák)

 • hranice 4000m2 se zdá málo. Kolik takových staveb vznikne ročně v Praze? Chybí data. Probrat s Piráty ve sněmovně

Usnesení: Zastupitelský klub pirátů podporuje centralizaci v oblasti infrastruktury a u dalších potřebujeme data, která by měla být podle usnesení z 1. 4. 2019 dodána do 31. 5. 2019. hlasování: 11-0-0

3. Odměny v PP a schůzka ke koncernu s Janem Hrabou (Jaromír Beránek)

 • jen k informaci

4. Situace v TCP Praha (Viktor Mahrik)

 • Míša navrhla zopakovat výběrové řízení, aby měli možnost přihlásit se noví a kvalitní kandidáti

5. Daň z nemovitosti (Viktor Mahrik)

 • Diskuze ke koeficientu

6. Odměny pro externisty ve výborech (Michaela Krausová)

 • v současnosti nedostávají nic, je návrh je odměňovat (cca 1300 Kč za jednání)
 • druhá otázka je, zda platit i lidi v komisích, kterých jsou desítky (= vyšší náklady)

úkol: David předpřipraví pro Míšu úkol pro Javornickou: Jak se v minulosti odměňovali externisté v komisích a zda by neudělala základní odhad, kolik by to stálo.

7. Definování zástupců do tripartit (Michaela Krausová)

gesce:

 • kultura - Míra
 • doprava - Viktor (Láďa Kos)
 • ŽP - Tomáš (Eva Tylová)
 • ÚZ - Tomáš
 • legislativa - Tomáš (Petr Přenosil)
 • školství - Vítek (Pavel Hájek)
 • sport - Láďa
 • soc. pol. - Eva (Martin Arden)
 • bydlení - Adam (Zuzana Freitas)
 • transparentnost - Adam Zábranský (Adam Rut)
 • zdravotnictví - Eva
 • bezpečnost - Adam Kopetzký (Jan Hora)
 • infrastruktura (Hlubuček) - Tomáš
 • IT - Zdeněk (Ondra Kallasch)
 • smart cities - Míra
 • muzeum nesvobody - Martin Arden
 • Palmovka (?) - Viktor Mahrik
 • Kobky Náplavka - Robert Veverka

úkol pro Davida Klempíře - předat jména Adéle!

8. Exekuce prioritizovaných úkolů (Jaromír Beránek)

 • úkoly s počtem bodů 10 a více - příslušní zastupitelé body projdou a připraví návrh časové osy
 • po aktualizaci v tabulce odděleno barvami
 • každý rozpracuje své úkoly a připraví případně podúkoly tak, aby byl úkol vyhodnotitelný metrikami

9. Mediareport

úkol pro Davida Klempíře - poslat link na mediareport

10. Program na teambuilding (Jaromír Beránek)

11. Riot - nova komunikacni platforma

 • protinávrh Slack
 • prozatím se zůstává na stávající platformě

12. Různé

 • Martin Arden - integrace Romů - návrh, aby z komise pro národnostní menšiny byli vyčleněni Romové a byla komise pro integraci Romů. Míša v pondělí vezme na koaliční jednání, Martin předjedná s Milenou a Evou.

 • odměna pro M. Krausovou za duben - návrh 5 000 Kč - hlasování: 7-1-0 schváleno

 • téma noční Praha (Petr Přenosil ve spolupráci s Magdalenou Valdmanovou)

#8 Aktualizováno uživatelem jan louzek před 8 měsíců

Dne 21. května 2019 se zastupitelský klub Pirátů na svém setkání před začátkem zasedání ZHMP usnesesl:

Zastupitelský klub Pirátů HMP prosazuje zavedení jmenovitého hlasování na jednání Rady HMP. pro: 12, proti 0, zdrželo se 0. Omluven: Vít Šimral.

#9 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před 8 měsíců

Jednání klubu 4. 6. 2019

přítomní: Tomáš Murňák, Jiří Dohnal, Míra Beránek (odchod v 19), Míša Krausová, Ladislav Kos, Martin Arden, Vít Šimral (odchod v 19), Adam Zábranský, Zdeněk Hřib (příchod 18:20), Eva Horáková (příchod 19), Viktor Mahrik (příchod 19.15)

1. Nové podpisy pod koaliční smlouvou:

TBD, př. podepsat celé znovu

2. Náprava u tisku k projektovému řízení a další postup - Míra

Zdeněk - už jsem říkal na radě, že obešleme jednotlivé členy rady, kdo to chce řešit a uvedeme samostatné jednání.
Míra - ve finále workshop by mohl proběhnout, dali bychom prostor i Vondrovi, který je hodně zapojený. S Adélou se domluvím.
Zdeněk - zeptám se Adély, v jakém je to vztahu
Adam - doporučuji Vondru zapojovat co nejvíc
Míša - prázdniny lze využít k práci na projektech a získávání informací, kdyby cokoliv
Zdeněk - jede v ročním cyklu od jmenování rady, cca 15. listopad, my naopak potřebujeme spáchat věci v září, což je nešikovné, protože přes prázdniny se tu moc lidí nebude. Pozitivní naopak je, že tu nebudou maléry.

3. Vztah klubu vs. pražského předsednictva

Zdeněk - je problém je pouštět na jednání klubu?
Míra - já bych je sem klidně pouštěl
Míša - když je tu Míra, je to možná ztráta jejich času
Zdeněk - jestli sem chce chodit někdo z PKS...
Míša - zajímali se o strategy a jednání klubu, já jim říkala, že na plánovací jednání klubu chodit mohou, na úterní strategy asi není nutné, ale není problém, pokud s tím nebudou mít problém ostatní
Martin - myslím, že přijdou párkrát a ztratí zájem a ani nebudou mít čas
Míša - předsednictvo nás požádalo, ať se s PKS setkáme a nastavíme spolupráci. Viktor souhlasí, že když budou chtít informace, poskytneme jim, co je bude zajímat
Zdeněk - ať přijdou.

4. Privatizace

Adam - dohodli jsme se, jak dál s privatizací. výsledek je kompromis v pravém slova smyslu, každá ze stran je s něčím nespokojená. Z mé strany nespokojenost, že jsme se neshodli na tom, že by se způsob privatizace měl změnit, aby Praha co nejvíce vydělávala. Spojené síly požadovaly, aby byl co nejvíc zachován stávající proces a zároveň aby to pro ty lidi nebylo nedostupné. Za nás je fajn, že u bytových domů, kde město neučinilo žádné kroky, kromě toho, že v roce 2012 schválilo seznam privatizací, je to 800 bytů. To se privatizovat nebude. Kdyby byla koalice jiná, tak se to doprivatizuje, zachránilo jsme byty pro Prahu. Nadpoloviční počet bytů jsme zachránili. Prodávat se to bude stejným způsobem jako do teď, tzn. po celých domech bytovým družstvům, bude to rychlejší než kdyby se to prodávalo po jednotkách. Budou se ale dělat nové posudky, cena bude cca 35 tisíc za metr2. Pak jsou tam tři baráky, které zastupitelstvo schváli za konkrétní cenu, ta se měnit nebude, je to cca 23 000/m2. Naplánujeme rekonstrukce, to říkají nájemníci správně, že nejsou v dobrém technickéms tavu. A zastupitelstvo zároveň uloží radě, ať určí, jak si město zachová byty. Nejspíše tak, že město bude členem družstva.

5. Vyhlaseni stavu klimaticke nouze: usneseni klubu

Míša - potřebujeme stanovisko klubu k vyhlášení klimatické nouze, tak, jak to navrhuje Hlubuček
Tomáš - to je jen taková deklarace
Jirka - je to jen mediální boom
Míša - ztotožňujeme se s tím, co chce Hlubuček, ten chce vyhlášení klimatického "závazku", nikoliv nouze. Je tu někdo, kdo by vyloženě nechtěl?
Adam - mně se to líbí, jsem pro
Míša - řekneme Hlubučkovi, že s tím souhlasíme, pokud pošle závazky a my se s nimi ztotožníme
Zdeněk - pro klim. nouzi se na radě nesešlo dost rukou, proto nakonec místo "nouze" je "závazek"
Usnesení zastupitelského klubu:

Zastupitelský klub Pirátů chce znát konkrétní závazky vyplývající z vyhlášení stavu klimatického závazku, a pokud se s nimi ztotožní, je předběžně pro.
Hlasování: 9 - 0 - 0 z devíti přítomných

úkol pro Láďu - zjistit názor poslankyně Dany Balcarové

6. Mediareport

David přednesl pravidelný měsíční report.

Různé - dopad Babišovy kauzy s EK na Prahu
Zdeněk - řeším, jak dal postupovat v těch aktuálních závazných obviněních Babiše. Názor min. spravedlnosti, který už je hotový, v podstatě říká, že když je vztah ovládající osoba, člen vlády atd., pak ten, kdo má vyvracet, je dotyčný = Babiš. Požádal jsem Havla, zda se to stahuje i na paragraf 4b, nejen 4c je o pobídkách a dotacích. My řešíme 4d o zakázkách, který říká, že zakázky malého rozsahu jsou neplatné, to jsou např. inzerce na Mafru. Otázka je, k čemu Havel dojde. Praha tedy teoreticky nemůže zadávat zakázky holdingu Agrofert, tedy ani Mafře, tzn. všechny inzerce u nich jsou neplatné.

#10 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před 7 měsíců

Zastupitelský klub na schůzce dne 11. 6. 2019 přijal následující usnesení:

Usnesení: Zastupitelský klub schvaluje odměnu předsedkyni klubu Míše Krausové ve výši 5 000 Kč.
Přijato. pro 7, proti 0, zdržela se 1

#11 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před 7 měsíců

Jednání klubu 2. 7. 2019 od 18:00 h
přítomní: Míša Krausová, Ladislav Kos ml., Míra Beránek, Eva Horáková, Adam Zábranský, Tomáš Murňák, Adam Kopetzký, Viktor Mahrik, Vítek Šimral, Martin Arden
Omluveni: Zdeněk Hřib, Ondřej Kallasch, Pavel Hájek
Neomluveni: Jiří Dohnal (v procesu rezignace)

Program:

 1. Kauza tantiémy v Pražské plynárenské
  (s ohledem na citlivost informací byla tato část jednání neveřejná s výjimkou některých závěrů)
  Míša: úvaha nad novou posilou na pozici politického analytika.
  Míša: U důležitých zjištění podobného charakteru informujeme koaliční partnery a předsedy klubů.
  Míša: Dne 15. 7. proběhne schůzka, kde Piráti budou chtít, aby v návaznosti na situaci s vyplacením tantiém přijala koalice opatření pro ztransparentnění městských firem(vlastnická politika městských firem + fúze + KPI) tak, aby to bylo v září připraveno.

 2. Krizová komunikace
  Míša: Gesční zastupitel/účastník krizové situace kontaktuje Martinu Vackovou, u vážnějších případů i Zdeňka a Míšu a společně vyladí reakci (Martina pro přípravu reakce kontaktuje další lidi, kteří se mohou k tématu relevantně vyjádřit), odsouhlasenou reakci následně Martina co nejdříve nasdílí Michalovi Zacharovi. Pokud nelze určit gesčního zastupitele, kontaktuje se Míša jako předsedkyně klubu.

 3. Plnění priorit - Redmine
  Míša: Úkolem do příštího jednání klubu je vytvoření dílčích podúkolů u obecných úkolů, aktualizace stavu u přidělených úkolů a reálný posun v úkolech s okamžitou prioritou.

 4. KETy
  Míša: Zejména pro Vítka a Adama - když připravujete tisky, dávejte informace do příslušných KETů, pokud to nevychází na fyzické jednání KET lze nasdílet do příslušné skupiny online.

 5. Červené tisky
  Míša: Budeme usilovat o snížení počtu červených tisků.

 6. Návrh aktualizovaného jednacího řádu
  Míša představila návrh aktualizovaného jednacího řádu.

Usnesení klubu: Zastupitelský klub Pirátů schvaluje aktualizovaný jednací řád Zastupitelského klubu Pirátů na Magistrátu.
hlasování: PRO 9, PROTI 0, ZDRŽELI SE 0, usnesení bylo přijato.

 1. Adaptace na změnu klimatu
  Míša představila materiál od O. Mirovského a vyzvala k politické podpoře vůči DR TSK.

 2. Mýto v centru
  Tomáš podal informaci k mýtu.

Úkol: Projednat v KET pro dopravu a životní prostředí možnost zavedení mýtného v PPR (Pražská památková rezervace), popř. jinde. Pirátský klub není předběžně proti po zohlednění citlivých požadavků.

 1. Úprava tarifu MHD Míra přednesl informaci.

Úkol: Projednat v KET pro dopravu a získání stanoviska.

 1. Nominace do Komise - řídicí rady IDS
  Míra seznámil přítomné s novými informacemi. Za Piráty navrhujeme do komise Míru a Láďu.

 2. Ohňostroj

Usnesení klubu: Zastupitelský klub Pirátů je ochoten přistoupit na dronovou show v ceně do 2 000 000 Kč.
Hlasování: PRO 8 (Viktor Mahrik, Martin Arden, Tomáš Murňák, Vítek Šimral, Adam Zábranský, Eva Horáková, Mirek Beránek, Míša Krausová), PROTI 1 (Ladislav Kos), ZDRŽEL SE 0

 1. Mediareport
  David přednesl pravidelný měsíční report

 2. Různé

 3. témata bezpečnosti (Adam Kopetzký).

 4. téma délky trvání jednání zastupitelstva (Ladislav Kos).

Usnesení: Variabilní odměna pro M. Krausovou za červen je s ohledem na absolvovanou dovolenou 0,- Kč.
Hlasování: PRO: 7, PROTI: 0, ZDRŽELI SE: 0

#12 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před 7 měsíců

Diskutována byla problematika vyplácení tantiém členům dozorčích rad v městských firmách.

Byl ustanoven mechanismus krizové komunikace, zahrnující poradce primátora a další relevantní osoby.

Úkolem do příštího jednání klubu je vytvoření dílčích podúkolů u obecných úkolů, aktualizace stavu u přidělených úkolů a reálný posun v úkolech s okamžitou prioritou.

Naši zastupitelé by měli u tisků, které připravují, je dávat rovněž i krajským expertním týmům (KET), pokud to nevychází na fyzické jednání KET lze nasdílet do příslušné skupiny online.

Budeme usilovat o snížení počtu červených tisků (dozařazených na poslední chvíli). Aktualizován byl také jednací řád.

Usnesení klubu: Zastupitelský klub Pirátů schvaluje aktualizovaný jednací řád Zastupitelského klubu Pirátů na Magistrátu.
hlasování: PRO 9, PROTI 0, ZDRŽELI SE 0, usnesení bylo přijato.

Usnesení klubu: Zastupitelský klub Pirátů je ochoten přistoupit na dronovou show v ceně do 2 000 000 Kč.
Hlasování: PRO 8 (Viktor Mahrik, Martin Arden, Tomáš Murňák, Vítek Šimral, Adam Zábranský, Eva Horáková, Mirek Beránek, Míša Krausová), PROTI 1 (Ladislav Kos), ZDRŽEL SE 0

Usnesení klubu: Variabilní odměna pro M. Krausovou za červen je s ohledem na absolvovanou dovolenou 0,- Kč.
Hlasování: PRO: 7, PROTI: 0, ZDRŽELI SE: 0

Rovněž se mluvilo také o délce jednání zastupitelstva, jak je zefektvnit a zkrátit.

Aktualizovaný jednací řád Zastupitelského klubu Pirátů na Magistrátu
Schváleno hlasováním Zastupitelského klubu dne 2.7.2019.

 1. Zastupitelský klub “Piráti” byl ustaven 7. října 2018 a jeho členové jsou všichni zvolení zastupitelé hl. m. Prahy za Českou pirátskou stranu. Tento jednací řád je závazný pro všechny členy.

 2. Řádná jednání klubu se konají pravidelně vždy první úterý v měsíci od 18:00 formou plánovacího jednání klubu, v úterý před konáním Zastupitelstva hl. m. Prahy od 18:00 formou otevřené porady a půl hodiny před zahájením Zastupitelstva hl. m. formou snídaně. Pokud se z nějakého důvodu jednání ruší či mění, předseda klubu nebo jím pověřená osoba tuto skutečnost včas oznámí všem členům dle bodu 4. tohoto jednací řádu.

 3. Komunikace Zastupitelského klubu probíhá ve facebookovém chatu a ve facebookové skupině. V odůvodněných a naléhavých případech lze přijímat usnesení Per rollam (oběžníkem), hlasování může vyhlásit kterýkoliv z členů zastupitelského klubu a má povinnost zajistit, že každý člen klubu bude mít možnost se hlasování zúčastnit (upozornění sms, emailem, telefonátem nebo facebookovou zprávou..), zápisy z plánovacích jednání a přijatá usnesení zveřejňuje pověřená osoba (typicky tajemník) v Redminu.

 4. Řádná i mimořádná jednání bude dle potřeby svolávat předseda klubu či jím pověřená osoba prostřednictvím Facebooku, sms, telefonátu nebo emailu. Mimořádné jednání může být svoláno na žádost kteréhokoliv člena, pokud to budou okolnosti vyžadovat. Lhůta pro svolání vychází z dohody klubu a z možností členů klubu se účastnit osobně nebo online či telefonicky.

 5. Program plánovacího jednání je k dispozici na stejném odkazu tabulky v nové záložce a předseda nebo tajemník jej s připomínkou k případnému doplnění rozesílá v pondělí dopoledne před jednáním do zastupitelského chatu nebo mailem. Každý člen klubu má možnost jej kdykoliv během měsíce doplnit o vlastní body případně navrhnout operativně k projednání vlastní bod i přímo na jednání klubu. O tom, zda bude tento bod projednán, rozhodují přítomní členové klubu dohodou.

 6. Z plánovacího jednání se pořizuje zápis, který je zveřejněný v Redmine. Pokud se naskytne nutnost některé části zápisu nezveřejňovat, bude to vždy v zápise uvedeno i se zdůvodněním proč. V případě důvěrných informací se Zastupitelský klub řídí § 27 - “Důvěrnost informací” Organizačního řádu Pirátské strany - dostupné na https://wiki.pirati.cz/rules/or.

 7. Účast členů je povinná, kdo se nebude moci jednání zúčastnit, je povinen se řádně omluvit předsedovi Zastupitelského klubu s uvedením důvodu.

 8. Na plánovací jednání klubu je možné zvát hosty, kteří mají nějaký vztah k projednávaným bodům. Plánovacího jednání se mohou účastnit zástupci předsednictva KS a po dohodě klubu i další hosté.

 9. Práva a povinnosti, které nejsou upraveny tímto jednacím řádem, se pak řídí obecnými pravidly Pirátů a zásadami týmové spolupráce - https://wiki.pirati.cz/rules/start.

 10. Hlasování o všech záležitostech probíhá veřejně, v odůvodněných případech si Zastupitelský klub může odhlasovat tajné hlasování. Jakýkoliv hlasovaný návrh je přijat, pokud pro něj hlasuje prostá většina všech členů Zastupitelského klubu.

#13 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před 5 měsíců

Jednání zast. klubu dne 6. srpna 2019

Jaromír Beránek promluvil k půlročnímu plánu. V současnosti není šťastné reportovat výsledky za první pololetí v průběhu prázdnin. I příprava plánu na další půlrok bude nešťastná. Najel by se v novém cyklu plán od září, od října. Bude k tomu schůzka 27. 8. od 18 hodin na vyžádání Viktora.

Byli zajištěni nominanti do výboru pro bezpečnost, Viktor Mahrik rovněž představil aktuálně probíhající výběrová řízení, hledáme další uchazeče, kteří by se mohli přihlásit.

Byl diskutován novoroční ohňostroj, jestli bude videomapping nebo nebude.

Uskuteční se prohlídka zámečku na Veleslavíně, diskutováno je jeho budoucí využití.

Byly představeny studie k Mariánskému náměstí a k budoucnosti metra u Nemocnice Krč.

V neposlední řadě byly diskutovány problematiky sledování polohy vozidel MHD, rozklikávací rozpočet, konference k AI, termíny zastupitelstva.

Usnesení zastupitelského klubu Pirátů: Zastupitelský klub souhlasí s odvoláním Jaromíra Beránka z funkce člena představenstva Pražská Plynárenská Holding a souhlasí se zvolením do funkce člena představenstva Pražská Plynárenská Holding Adama Ruta.
11 pro, 2 zdrželi se, 0 proti

#14 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před 5 měsíců

Zastupitelský klub dne 3. 9. 2019

2019-09-03

Sázení stromů: Sází se na podzim a na jaře, bude druhá fáze sázení stromů. Za kancelář primátora to řeší V. Kubíčková. Stromy má dostat do správy městské část, TSK bude poskytovat příspěvek na údržbu. Městská část tak bude vědět, že se o stromy dokáže postarat. O. Kallasch má vytipovaná místa na Praze 22. Jsme schopni se o ně starat. Jsou to pozemky ve správě MČ

Pokračujeme v otevřených/transparentních výběrkách. Viktor Mahrik si vzal na starost pravidla pro dozorčí rady a představenstva (vlastnická politika firem). Součástí vlastnické politiky bude nevyplácení tantiém.

Spisová služba Magistrátu nesmí být takový moloch a musí být možné pracovat s jednotlivými částmi. Ivo Vašíček software analyzoval, sdělil že Praha platí servisní náklady.

V souvislosti se změnou zastupitelů budou Anetta Heidlová a Martin Arden nově ve výboru pro kulturu namísto J. Dohnala a J. Němce. Bude rovněž řešen zástupce ve výboru pro bydlení.

Na zářijové zasedání ZHMP bude navrženo na Radě prodloužení jednání jen do půlnoci, aby neprobíhalo v noci.

Usnesení zastupitelského klubu Pirátů ze dne 3. 9. 1019: Zastupitelský klub souhlasí s tím, aby v souladu se zákonem o střetu zájmů bylo ukončeno zadávání veřejných zakázek entitám, které jsou ovládány byť zprostředkovaně členy vlády.
11 pro, 0 se zdrželo, 0 proti
(z 11 přítomných, 2 omluveni)

#15 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před 4 měsíců

Zastupitelský klub dne 1. 10. 2019 (jednání)

Vít Šimral připravil webovou stránku ke školským radám: skolskeradyvpraze.cz

Vyhlášku k buskingu se snažíme komunikovat s jednotlivými buskery. Jiří Dohnal zatím podněty neobdržel. I v minulosti jsme od nich neobdrželi příliš podnětů k tomu, jak by měla být vyhláška měněna. Byla tam stížnost na několik věcí: Zakázalo se Staroměstské náměstí, zůstal tam zákaz vyluzování vysokých tónů a znečišťování bublinami. Beránek: Mrzí mně, že tam zmizely lokality jako Lennonova zeď a Nerudova ulice.

Diskutován byl stav plnění dlouhodobých úkolů odpovědných zastupitelů a radních. Michaela Krausová připravuje informační kampaň k sázení stromů, celá věc by se měla postupně vylepšovat. Městským firmám se kromě Viktora věnuje také Adam Zábranský. Zjistli jsme slabiny městských firem, cílem jen, aby poskytovali členům DR včas a kompletně informace, nebudou se vyplácet nenárokové odměny/tantiémy.

Během jednání klubu vystoupili zástupci hnutí Arnika.

Diskutovalo se, jestli zastupitelé mají posílat Pirátské straně nějaký finanční příspěvek.

Petr Přenosil představil novelu živnostenského zákona, kterou obdržel ve Sněmovně. Klub se k dané věci dostal za úkol vyjádřit.

Diskutovala se rovněž i Lítačka, resp. redesign celé záležitosti.

Usnesení zastupitelského klubu ze dne 1. 10. 2019:
Zastupitelský klub Pirátů se usnesl, že v souvislosti s podstatnými změnami v aplikaci PID/lítačka žádá a prosazuje změnu názvu aplikace na tvar, který bude výstižný a mezinárodně srozumitelný.

Pro: 10
Proti: 0
Zdržel se: 0
Nepřítomen: 3

Usnesení zastupitelského klubu ze dne 1. 10. 2019:
Zastupitelský klub Pirátů schvaluje odměnu předsedkyni klubu Míše Krausové za měsíc září ve výši 10 000 Kč.

Pro: 8
Proti: 0
Zdržel se: 1
Nepřítomen: 4

#16 Aktualizováno uživatelem jan louzek před 3 měsíců

Zastupitelský klub Pirátů korespondečně schválil podporu následujícímu návrhu z podkrajského expertního týmu pro cestovní ruch (v příloze). 8 pro, 0 proti, 2 se zdrželi, 3 nehlasovali.

#17 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před 3 měsíců

Usnesení zastupitelského klubu ze dne 16. 10. 2019:

Zastupitelský klub Pirátů bere na vědomí rezignaci Michaely Krausové na pozici předsedkyně zastupitelského klubu Pirátů na MHMP.
Pro: 11
Proti: 0
Zdržel se: 0
Nepřítomen: 2

Zastupitelský klub Pirátů zvolil jako svého nového předsedu Viktora Mahrika a jako místopředsedu Jaromíra Beránka.
Pro: 11
Proti: 0
Zdržel se: 0
Nepřítomen: 2

#18 Aktualizováno uživatelem jan louzek před 3 měsíců

Zastupitelský klub Pirátů na Magistrátu hlavního města Prahy:
I. Se důrazně ohrazuje proti nařčením, která do médií uvedl uchazeč o zaměstnání na pozicích obsazovaných Piráty, Jaroslav Němec;
II. Konstatuje, že výběrová řízení na obsazení postů v dozorčích radách městských společností proběhla v pořádku a každý uchazeč byl bodován spravedlivě podle svých prokázaných schopností a zkušeností;
III. Prohlašuje, že si za výsledky výběrových řízení stojí a že během nich nebylo nikomu nadržováno a nikdo nebyl ani jiným způsobem zvýhodňován. Celé předmětné výběrové řízení bylo zajištěno odbornou výběrovou komisí, ve které zasedli i externisté. Postup přivýběrových řízení i vyhodnocení jejich výsledků byly transparentně zveřejněny na pirátském fóru (https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?).f=572&t=44802). Stížnost jednoho neúspěšného kandidáta proto klub nepovažuje za relevantní;
IV. Vyvrací spekulace o tom, jakým způsobem byla ukončena spolupráce s Jaroslavem Němcem v roli poradce primátora: Jaroslav Němec neprošel výběrovým řízením a jeho role v týmu primátora byla od začátku vnímána jen jako dočasná;
V. Se ohrazuje proti tvrzení, že by do jeho chodu nepatřičně zasahoval Jakub Michálek. Přestože existuje úzká spolupráce mezi zastupitelským klubem na MHMP a poslaneckým klubem Pirátů, stále se jedná o nezávislé orgány fungující oddělené dle platných pravidel vnitrostranické demokracie.

Pro: 12, Proti: 0, Zdrželo se 0, Nehlasovali: 1

#19 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před 2 měsíců

Zápis z jednání zastupitelského klubu MHMP, 5. 11. 2019 od 18 hodin
Omluveni: Aneta Heidlová, Ladislav Kos
Hosté: Alice Hamalová (PKS), Jan Novák (kontrolní komise), Olga Richterová (1. místopředsedkyně strany), delegace Pirátů z MS Praha 1, Petr Přenosil
Program:

 • Ověření pirátské identity – Eva Horáková znovu připomněla všem členům klubu povinnost ověřit si pirátskou identitu. Spolu s přítomnou Alicí Hamalovou ukázaly přítomným, jak postupovat.
 • Zapojení Jany Komrskové do práce ve výborech – Jana si vybere z nabízených možností a dle svých časových možností, rozhodnutí dá vědět předsednictvu klubu do jednání zastupitelstva 14. 11. 2019.
 • Zapojení Michaely Krausové do práce v klubu – Michaela informovala klub o svých aktuálních časových možnostech s tím, že zhruba od ledna se upřesní její další zapojení.
 • Reakce na jednání Jaroslava Němce - zastupitelský klub prodiskutoval situaci a přijal v daném bodě následující:

Usnesení zastupitelského klubu z 5. 11. 2019:
V návaznosti na usnesení klubu viz: https://praha.pirati.cz/vyjadreni-jaroslav-nemec.html přistoupil zastupitelský klub k odvolání Jaroslava Němce z výborů a komisí HMP z důvodu ztráty důvěry. Zastupitelský klub tím vyjádřil, že nechce o spolupracovat s osobami, které v médiích šíří nepravdivé informace a poškozují tím zastupitelský klub resp. Pirátskou stranu. Zároveň zastupitelský klub konstatuje, že Jaroslav Němec byl od září 2019 v orgánech města podmínečně kvůli předchozím excesům podobného charakteru. Svým mediálním vyjádřením tak podmínku porušil.
Zastupitelský klub souhlasí s odvoláním Jaroslava Němce z Výboru pro kulturu, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy Zastupitelstva hlavního města Prahy, Komise Rady hl. m. Prahy pro design a veřejný prostor, Komise Rady hl. m. Prahy pro koordinaci neinvestičních aktivit ve veřejných prostranstvích na území Pražské památkové rezervace, Komise Rady hl. m. Prahy pro udělování grantů vlastníkům památkově významných objektů a Komise Rady hlavního města Prahy pro výběr ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Národní kulturní památka Vyšehrad
Pro: 11, Proti: 0, Zdržel se: 0 (přítomno 11 ze 13 zastupitelů)

Usnesení zastupitelského klubu z 5. 11. 2019:
Zastupitelský klub pověřuje předsedu V. Mahrika k přípravě podání ke kontrolní komisi ve věci Jaroslava Němce z důvodu šíření nepravd o zastupitelském klubu.
Pro: 11, Proti: 0, Zdržel se: 0 (přítomno 11 ze 13 zastupitelů)

 • Účast zastupitelského klubu na přípravě publikace – Olga Richterová představila plánovanou publikaci a požádala klub o účast. Podrobné informace zašle elektronicky sekretáři klubu.
 • Záchody na Petříně – Piráti z Prahy 1 obeznámili zastupitelský klub se situací a domluvili se na dalším jednání v užším kruhu.
 • Kontrola tisků do rady – asistent klubu představil přítomným návrh nového systému evidence kontroly tisků.
 • Nemocnice Na Františku – předseda seznámil klub s aktuálními návrhy řešení situace ze strany radní Mileny Johnové.
 • Výroční zhodnocení práce klubu – domluvena příprava workshopu do konce letošního roku. Asistent klubu připraví dokument ke sběru podnětů a bodů k projednání.
 • Kontrola programových priorit – kontrola plnění úkolů s prioritou „okamžitou“ a informace o rozšíření kontroly na úkoly s prioritou „urgentní“.
 • Memorandum s Airbnb – Petr Přenosil představil vznikající memorandum, to bude nutné projednat zejména s Prahou 1, Prahou 2 a Prahou 3.
 • Mediální monitoring – sekretář klubu představil pravidelný měsíční monitoring tisku.
 • Různé – vyřizování petic (T. Murňák)

#20 Aktualizováno uživatelem jan louzek před 2 měsíců

Usnesení Zastupitelského klubu ze dne 14. listopadu 2019

Stanovisko zastupitelského klubu Pirátů k uzavírce Smetanova nábřeží/Malé Strany

Piráti podporují trvalou uzavírku Smetanova nábřeží a komunikací na Malé Straně pro tranzitní dopravu. Od počátku těchto dopravních opatření šlo primárně o získání dopravních dat. S měřením souhlasila jednomyslně celá koalice, která se ve svém koaličním prohlášení zavázala ke zklidnění dopravy v centru města. Je škoda, že TOP 09 předem vyloučila diskuze o trvalém uzavření těchto lokalit ještě před ukončením sběru a vyhodnocením dat.

Dlouhodobě usilujeme o zklidnění dopravy v centru města v duchu moderních metropolí. Aktuální dopravní opatření berou ohled na potřeby místních obyvatel, zlepšují kvalitu ovzduší a snižují hladinu hluku. Pokud jde o zamezení průjezdu nerezidentům Malou Stranou, uvažovalo se o něm již v souvislosti s otevřením tunelového komplexu Blanka. Bohužel k tomu zatím nedošlo. Krok má ovšem svoji logiku, protože existuje dostatečně kapacitní objízdná trasa.
Prodloužení dopravního opatření po skončení opravy tramvajové trati v okolí Křížovnického náměstí umožnilo sběr dat nejen na místě, ale i na objízdných trasách. Z průběžných výsledků vyplývá, že nenastaly žádné výraznější komplikace. V době uzavírky se také zásadně zlepšila plynulost MHD. Na 50 tisíc cestujících, kteří se každý den přepraví tramvají přes Malou Stranu, přestalo čekat v kolonách, které jdou na vrub 15 tisíců cestujících v automobilech.

Jsme si vědomi toho, že Praha si v oblasti dopravy nese z minulosti vůči svým občanům velký dluh. K zneprůjezdnění Smetanova nábřeží a Malé Strany pro tranzitní automobilovou dopravu mělo dojít totiž již při v roce 2015 otevření tunelového komplexu Blanka, který byl postaven právě za účelem zklidnění automobilové dopravy v centru Prahy. Pokud se ve městě postaví nová kapacitní silnice bez doprovodných opatření v podobě zklidnění ulic, kterým má tato nová komunikace odlehčit, po nějaké době se dosáhne jediného možného efektu - a to více aut v ulicích v důsledku přirozené dopravní indukce.
Uvědomujeme si, že toto opatření zpočátku vyvolá nevoli zejména u těch lidí, kteří využívají centrum města pro průjezd z jedné strany metropole na druhou. Věříme, že po několika měsících by se situace v centru zklidnila a zlepšila by se průjezdnost MHD, podmínky pro chodce a cyklisty a obecně by se zpříjemnilo životní prostředí v centru města.

Odlehčování centru Prahy od automobilové dopravy považujeme za klíčové téma a budeme se mu i nadále věnovat, vyhodnocovat pozitivní i negativní dopady a v návaznosti na to navrhovat potřebná opatření.

*Schváleno: 9 pro, 0 proti, 0 se zdrželo, 4 nehlasovali. *

#21 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před asi 2 měsíců

Zápis z jednání zastupitelského klubu MHMP, 3. 12. 2019 od 18 hodin
Omluveni: Michaela Krausová, Ondřej Kallasch, Zdeněk Hřib, Adam Zábranský
Hosté: Petr Přenosil, Jiří Hoskovec (na jeden bod)

Program:

 • hospodář klubu - Předseda zast. klubu Viktor Mahrik navrhuje na hospodářku klubu Evu Horákovou, která je již hospodářkou klubu na Praze 5.

Usnesení zastupitelského klubu z 3. 12. 2019:
Zastupitelský klub Pirátů HMP pověřuje funkcí hospodáře klubu Evu Horákovou.
Pro: 7, Proti: 0, Zdržel se: 2 (přítomno 9 ze 13 zastupitelů)

 • výroční zpráva zastupitelského klubu - předseda klubu požádal předsedy výborů o sumarizaci úspěchů a pověřil asistenta a sekretáře klubu o přípravu zprávy tak, aby byla připravena ke schválení do příštího jednání 7. ledna 2020.

 • rozvoj Letiště Václava Havla - předseda klubu seznámil přítomné s aktuální situací, diskusí na FB a Pirátském fóru. Všichni přítomní sdělili své názory. Téma se bude dále řešit na úrovni klubu i koalice.

 • obnovení pirátských úterků - zastupitelský klub po diskusi pověřil asistenta a sekretáře klubu a přípravu plánu na rok 2020 ve formátu 2 lidé 1x měsíčně.

 • efektivní nastavení kontroly tisků na radu - Jiří Hoskovec informoval o plánu na úpravu jednacího řádu RHMP.

 • nominace M. Augustýna do představenstva DPP - předseda klubu informoval o situaci, jde o nominaci ze strany Spojených sil. Pirátské stanovisko zní, že kandidáti by měli procházet výběrovým řízením.

 • Pražský inovační institut Q&A - Vít Šimral informoval přítomné o inovačním institutu.

 • Evangelická akademie - Martin Arden informoval přítomné o Evangelické akademii.

 • Update status a kontrola programových úkolů - sekretář klubu provedl s přítomnými zastupiteli, kterých se to týká, pravidelnou kontrolu programových úkolů.

 • Tisk Šolínka, NNF - Eva Horáková seznámila přítomné se situací a požádala o součinnost při případném hlasování na jednání ZHMP.

 • Aktuální informace z KET pro kulturu - Martin Arden informoval přítomné o situaci v KET pro kulturu.

 • Kontrola úkolu "publikace" - sekretář klubu zopakoval přítomným žádost Olgy Richterové. Zastupitelský klub souhlasí s žádostí Olgy Richterové o účast na příštím jednání 7. ledna 2020.

 • Mediareport - sekretář klubu představil přítomným monitoring tisku za listopad 2019.

 • Různé - komise pro hudební sál, komise pro udělování grantů v oblasti národnostních menšin a integrace cizinců

#22 Aktualizováno uživatelem jan louzek před asi 1 měsíc

Dne 10. prosince 2019 se Zastupitelský klub Pirátů v ZHMP usnesl na následujícím:

Zastupitelskému klubu Pirátů v Zastupitelstvu hlavního města Prahy záleží na vyjasnění situace s TOP 09. Žádáme proto TOP 09, aby nás její zástupci seznámili s konkrétními výhradami k práci primátora, případně s dalšími konkrétními náměty ke zlepšení vzájemné spolupráce, které si vážíme.

(11 pro, 0 proti, 0 se zdrželo, 2 nehlasovali).

#23 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před asi 1 měsíc

Usnesení zastupitelského klubu ze dne 11. 12. 2019:
Vyzýváme předsedy zastupitelských klubů ANO i ODS, aby na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy objasnili zastupitelům a občanům, na kterých aktivitách členů jejich zastupitelských klubů se finančně či jinak podílí firma C&B a odběratel služeb firmy C&B, Home Credit International.
Pro: 11, Proti: 0, Zdržel se: 0 (Hlasovalo 11 ze 13 zastupitelů)

#24 Aktualizováno uživatelem David Klempíř před 1 den

Zápis z jednání zastupitelského klubu MHMP, 7. 1. 2020 od 18 hodin
Omluveni: Eva Horáková
Hosté: Petr Přenosil, Jiří Hoskovec, Olga Richterová (na jeden bod)

Program:

 • Lepší příprava na zastupitelstva,příprava podkladů - Michaela Krausová připomněla plánované nastavení agendy v týmu, požadavek na reorganizaci trvá, sdělen byl J. Hoskovcovi.
 • Proplácení neuvolněných zastupitelů - předseda klubu Viktor Mahrik znovu doporučil zastupitelům, aby vyplňovali výčetky a informoval o uvažované variantě smluv.
 • Příspěvek na charitu z vánočního večírku - zastupitelský klub rozhodl věnovat vybraných 1.000,- Kč na pirátské guláše, organizované Martinem Ardenem.
 • Rozpočet klubu na rok 2020 - Jaromír Beránek seznámil přítomné s rozpočtem na letošní rok. V diskusi se probraly výdajové priority. Zastupitelé mohou své další podněty posílat J. Beránkovi k dopracování.
 • Vystoupení Olgy Richterové - Olga zmínila problém průtahů ve stavebním řízení, problematiku vyloučených lokalit. Nabídla též klubu využití rešeršních služeb poslanecké sněmovny.
 • Proplacení zakázky Marek Sebera - Ondřej Kallasch přednesl bod a po následné diskusi přijal klub toto usnesení:

Usnesení zastupitelského klubu z 7. 1. 2020
Zastupitelský klub souhlasí s tím, že proplatí M. Seberu za uskutečněnou práci pro zast. klub Pirátů.
Pro: 11 (Hřib, Zábranský, Šimral, Mahrik, Beránek, Murňák, Krausová, Komrsková, Kallasch, Kos, Heidlová), Proti: 0, Zdržel se: 0 (nepřítomni: Horáková, Arden)

 • Komunikace s veřejností a dovnitř strany - předseda klubu apeloval na zlepšení komunikace ze strany magistrátu, konkrétně rozesílání programů výborů, pozvánek na odborné konference apod.
 • Společná odpověď pro kontrolní komisi - Jaromír Beránek seznámil přítomné s aktuálním stavem komunikace s kontrolní komisí. Po debatě připraví ve spolupráci s ostatními zastupiteli další odpověď.
 • Dopis od senátora L. Kosa - Jana Komrsková seznámila přítomné s dopisem, který obdržela.
 • Výroční zpráva klubu za rok 2019 - asistent klubu představil aktuální stav práce na výroční zprávě a připomněl vybraným zastupitelům chybějící části k doplnění.
 • Mediareport - sekretář klubu představil přítomným monitoring tisku za prosinec 2019.

Také k dispozici: Atom PDF