Projekt

Obecné

Profil

Podání #15139

Možné poškození dobrého jména strany - hrozí nebezpečí z prodlení

Přidáno uživatelem Jiri Rezek před 7 měsíců. Aktualizováno před 7 měsíců.

Stav:
Odloženo
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
Začátek:
17.10.2018
Uzavřít do:
% Hotovo:

100%

Odhadovaná doba:

Popis

Ahoj KK,
žádám vás o prošetření situace v Praze 10. Piráti se tam chystají podpořit na starostku osobu, jež je zároveň senátorem (viz https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/pirati-jsou-proti-kumulaci-funkci-vpraze-10-pritom-podpori-z/r~993ed062d15211e889f40cc47ab5f122/?fbclid=IwAR30sfpq4xIUVFyYtZovYKiDFc8BXWY7OfPbm4ZrR1UpILP45S6cW_MRP9Y )
Jelikož jsem nikde nenašel povolební strategii MS Pha10, jsem názoru že v tomto případě by měla platit strategie nadřazné složky, tj. KS Praha, ve kterém se toto výslovně zakazuje (https://github.com/pirati-web/praha.pirati.cz/blob/master/assets/pdf/povolebni-strategie-zhmp.pdf)
Jelikož dle mě hrozí nebezpečí v prodlení, zvažte prosím návrh pro RK na předběžné opatření, zakazující takvouto spolupráci uzavřít. Díky.

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem Tomas Murnak před 7 měsíců

Dle volebniho radu je strategie v kompetenci Mistniho sdruzeni. Neni pravda, ze plati nadrazena krajska.

#2 Aktualizováno uživatelem Jiri Rezek před 7 měsíců

V poradku. To je nase vnitnrni zalezitost. Smerem ven ale porad hrozi poskozeni dobreho jmena strany (diky nedokonalosti predpisu)

#3 Aktualizováno uživatelem Karel Nejedlik před 7 měsíců

  • Stav změněn z Nový na V řešení (diskutuje se)
  • Přiřazeno nastaven na Karel Nejedlik

Jiri Rezek: Prosím o informaci, který vnitřní předpis by takové jednání zakazoval nebo aspoň usnesení některého z orgánů strany, který by takový postup nedoporučoval.

Povolební strategie na magistrát se týká magistrátu a nemůže být nijak nadřazená jednání na jednotlivých městských částech. Mohla sloužit jako vzor pro sepsání povolební strategie pro Prahu 10. Stejně jako takto slouží kodex zastupitele pro kandidáty na magistrát jako možná inspirace pro kodex kandidátů na městskou část. Ale pokud místní MS neschválilo povolební strategii resp. kodex kandidáta pro svoji městkou část, tak zmíněným jednáním nic neporušují.

Čelní představitelé strany (RP, MO) situaci komentují na FB, takže ji určitě sledují.

Nakonec mám ještě zvídavou otázku: Zkoušel si kontaktovat někoho z Prahy 10 (případně předsednictvo MS nebo KS) a požádat o vysvětlení? Pokud ne, tak to velmi doporučuji tento krok udělat (vždy!) jako první. Věci k řešení KK by se měly dostávat až po vyčerpaní běžných možnosti řešení, nikoliv jako první krok řešení.

#4 Aktualizováno uživatelem Lydie Bartosova před 7 měsíců

Jako strana všemožně vystupujeme proti kumulaci funkcí, kritizujeme za to politiky jiných stran a je to argument třeba zrovna nyní při vyjednávání na magistrátu. Nedokážu si představit, jak po tom, co se uzavře koalice na desítce se senátorko/starostkou, budeme ještě tvrdit, že jsme zásadoví, nebo dodržujeme, co požadujeme po jiných. Nějaký vysvětlování, že je to jiná situace jej dost chabý. Na všechno nemůžeme mít předpis.

#5 Aktualizováno uživatelem Pavel Hajek před 7 měsíců

Ahoj,

chtěl bych požádat o stažení podání z těchto důvodů:

  1. Neporušili jsme magistrátní povolební strategii, jelikož se na místní sdružení nevztahuje

  2. Strategií MS Praha 10 je neuzavřít koalici s ANO (SPD a KSČM jsou mimo zastupitelstvo), strategii vzhledem k personální situaci partnerů na P10 nemůžeme přijmout. Paní senátorka Renata Chmelová je jediná kandidátka Vlasty na starostku a vyšktrnout ji z jednání fakticky znamená, že Prahu 10 automaticky předáváme zpátky do rukou T. Hrdličky nebo R. Kleslové a je to přesně to, co si kmotři přejí.

  3. Renata Chmelová sama navrhla, aby byla neuvolněná a odměnu chce odevzdat na zvláštní transparentní účet.

  4. V současné době je podepsáno pouze Memorandum o budoucí koaliční smlouvě a jednání stále probíhají. Naše PKS je o vyjednávání pravidelně informováno a dovolím si tvrdit, že správnější postup jakéhokoliv člena Pirátů by měl být nejprve kontaktovat MS a zjistit stav věci. Můj mobil 604 57 90 18 lze najít na našem webu a jsem připraven si s kýmkoliv sednout a probrat to.

Děkuje Pavel Hájek za MS Praha 10

#6 Aktualizováno uživatelem Jiri Rezek před 7 měsíců

Stahuji, neb došlo nedorozumění (nenapadlo mě, že při absenci strategie MS Pha10 automaticky neplatí nadřazená.) Nicméně, poučení zní, že je třeba toto nějak ukotvit v předpisech, jinak se budeme dostávat do mediálně značně nepříjemných situací. Chtěl jsem to řešit přes se zástupkyní RV za Prahu, bohužel nepodařilo se mi ji rychle zkontaktovat. Tedy jsem učinil podání preventivně, i z důvodu, že jsem nyní na prac. cestě mimo ČR nevěděl jsem,kolik času tomu budu moci věnovat.

#7 Aktualizováno uživatelem Tomas Murnak před 7 měsíců

Nemyslím, že by se mělo něco takového řešit na centrální úrovni. Můžeme pak zrušit MS a fungovat jako firma (ANO).

#8 Aktualizováno uživatelem Jiri Rezek před 7 měsíců

Tak zrovna problematiku kumulování funkcí je podle mě zcela zásadní zadefinovat, aby napříč republikou nebyly otočky o 180°C

#9 Aktualizováno uživatelem Pavel Hajek před 7 měsíců

Díky moc

#10 Aktualizováno uživatelem Karel Nejedlik před 7 měsíců

  • Stav změněn z V řešení (diskutuje se) na Odloženo
  • % Hotovo změněn z 0 na 100

Registruji stažení podání.

Děkuji všem zúčastněným za vyjasnění situace.

Také k dispozici: Atom PDF