Projekt

Obecné

Profil

Podání #12682

Žádost o stanovisko k MS Praha 3

Přidáno uživatelem Lydie Bartosova před více než 1 rok. Aktualizováno před více než 1 rok.

Stav:
Nový
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
-
Cílová verze:
-
Začátek:
24.07.2018
Uzavřít do:
% Hotovo:

0%

Odhadovaná doba:

Popis

Ahoj předsednictvo,

prosím o vyjádření k situaci v MS Praha 3 a vznikající kandidátce.
Ta zatím nebyla předložena a proces jejího vzniku se zdá být pohnutý, včetně fungování místního sdružení.

Děkuji
Lydie


Související úkoly

související s Republikový výbor - Úkol #12745: Rozhodnutí o kandidátce MS Praha 3Dokončen2018-07-27

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem Daniel Mazur před více než 1 rok

Ahoj, potvrzuji převzetí agendy.
Na dnešní explicitní požadavek a po konzultaci s Ondrou Profantem jsem přes Jana Bartka a zmocněnce Lukáše Funka (Praha 2) předal pokyn, aby kandidátní listinu nepodával.
Jelikož zmocněnec v pondělí nebude a v úterý 31.7. může až odpoledne, buď kandidátní listinu podá zástupce zmocněnce, nebo najmenujeme nového místo Lukáše.
Dan

#2 Aktualizováno uživatelem Daniel Mazur před více než 1 rok

Ještě doplním, že jsem vyzval Margitu Brychtovou a Janu Belecovou jako zástupkyně stran ve sporech o legitimitu kandidátní listiny (zjednodušeně řečeno) pro P3, aby nám dodaly své pohledy na věc. Tyto by měly být přílohou stanoviska, které PKS vygeneruje a které tady postnu.

#3 Aktualizováno uživatelem Daniel Mazur před více než 1 rok

Ahoj,
PKS to projednává, výstup zatím nemáme - ale přikládám ty dva protichůdné pohledy na situaci pro konkretizaci, v čem jsou spory.
V posledních zprávách Jana Belecová (tábor pro-Konvička) hlásí, že má pocit, že v posledních dnech klidní situaci. Zatím nemám potvrzeno od protistrany.
Právě je vyhlášeno hlasování MS P3 o zbytku kandidátky, potrvá do neděle (https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=982&t=43075). Proto by v neděli v poledne bylo dobré mít výstup - nejen PKS, ale i RV, pokud to bude projednávat.
Dan

#4 Aktualizováno uživatelem Lydie Bartosova před více než 1 rok

Ahoj,
díky, beru na vědomí.
Lydie

#5 Aktualizováno uživatelem Daniela Weissová před více než 1 rok

Zdravím, to je samozřejmě nepříjemná a poněkud nepřehledná situace. Jen pocitově bych se přikláněla spíš k Margit, ale fakt ty lidi neznám osobně. Není možné je dostat všechny třeba na mumble a prostřednictvím nějakého mediátora tu situaci rozmotat?

#6 Aktualizováno uživatelem Pavel Kralicek před více než 1 rok

Mohu se k tomuto nějak vyjadřovat, vzhledem k tomu, že jsou v Margitině stanovisku proti mně vznášena docela silná obvinění, která nejsou pravdivá? Případně budete mít prostor mě nějak vyslechnout, mám napsat také něco za sebe?

#7 Aktualizováno uživatelem Martin Arden před více než 1 rok

Navrhl jsem aby se protistrany sešly co možná nejdříve ještě dnes -v pátek-, případně zítra v sobotu dopoledne a sjednotili další postup, případně aby bylo nalezeno řešení. Margita všechny zúčastněné obvolala.

#8 Aktualizováno uživatelem Martin Arden před více než 1 rok

Smírčí jednání se nepovedlo uskutečnit, Margitě protistrana nebere telefony (Pavle Králíčku) a ani neodpovídá na messengeru (Michale Konvičko) Z pozice lídra nevidím situaci i s ohledem na dlouhodobý vývoj dobře.

#9 Aktualizováno uživatelem Pavel Kralicek před více než 1 rok

Ahoj,
Přikládám i svoje stanovisko jako předsedy MS. S Margitou jsme v čilém kontaktu (už jsme volali asi 3 hodiny), situaci řeším. Telefon jsem nebral včera o půl deváté večer, kdy jsem byl na rodinné oslavě a už na mě byli naštvaní, že hodiny (doslova) telefonuju.

Teď se snažím telefonicky spojit i s Martinem, abychom to řešili napřímo. Bohužel nejsem nyní v Praze, ale pokud budete chtít, můžu na otočku přijet. Udělám opravdu maximum proto, abychom mohli kandidovat a naše práce nepřišla vniveč.

#10 Aktualizováno uživatelem Daniel Mazur před více než 1 rok

Stanovisko k RM #12682

Ahoj,

PKS považuje za závažná některá z podezření/obvinění, která zazněla v rozhovorech nebo písemně, a to:

  • nedodržování pravidel Pirátské strany (dovozuji, že utrpěl Jednací řád)
  • netransparentnost jednání (prý chybějící zápisy důležitých faktů o jednání), bránění diskuzi a záměrné neposkytnutí informací
  • že probíhá těsná spolupráce pánů Karla Světlíka a Michala Konvičky s politickou konkurencí Pirátů (jmenovaná TOP09) a že tito unášejí MS nepirátským směrem (procesně, neransparentcí...)
  • že Martin Arden a Margita Brychtová, tedy lídr kandidátky a místopředsedkyně MS sabotují práci ostatních, když vznikla pod manažerskou taktovkou pana Konvičky

PKS považuje část sporů za důsledek chyb v komunikaci, nešťastného načasování a nezkušenosti aktivních jednotlivců s formálními náležitostmi vniřních procesů. Proto PKS apelovalo na strany sporu v MS P3, aby se dohodly na spolupráci a vyvinuly upřímnou snahu vytvořit v zájmu společné věci tým.

Pro danou chvíli (40 hodin do termínu pro podání první verze kandidátky) PKS rozhodlo, že nebude bránit podání kandidátní listiny, jak vznikla v proběhlých volbách lídra, čela a zbytku kandidátky. Jelikož k dnešnímu dni a této hodině (29/7 23:00) obě strany sporu odsouhlasily, aby byla podaná vytvořená kandidátní listina (viz , https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=982&t=42941
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=982&t=43075
OT: padlo fórum, takže přestávám s odkazy), podepsal jsem ji v odhlasované sestavě.
Podání kandidátní listiny je domluvené pondělí (zítra) na 8. hodinu ráno.

Zároveň PKS vnímá stávající situaci s kandidátní listinou v kontextu přetrvávajících (věcných i osobních) sporů jako představující vysoké riziko, že zastupitelský klub vzešlý z voleb bude krajně nestabilní. Proto PKS předpokládá, že RV kandidátní listinu (až bude nahraná do jejich podatelny) projedná ve světle uvedených skutečností. PKS je připraveno podat formální zpětnou vazbu RV a je připraveno - v případě pokračujících konfliktů nebo deficitů ve fungování MS P3 ve smyslu Demokratického minima a ostatních předpisů - podpořit změny kandidátní listiny shora, které zásadně sníží nebo eliminují riziko poškození jména a značky Pirátů.

Zdraví Dan

#11 Aktualizováno uživatelem Marek Nečada před více než 1 rok

  • související s Úkol #12745: Rozhodnutí o kandidátce MS Praha 3 přidán

#12 Aktualizováno uživatelem Lydie Bartosova před více než 1 rok

Ahoj předsednictvo, můžete prosím dodat aktuální stanovisko? 16.8. máme přejít k hlasování.

Lydie

#13 Aktualizováno uživatelem Daniel Mazur před více než 1 rok

Ahoj,

Předvčírem na schůzi MS Prahy 3 se Martin Arden vzdal pozice lídra kandidátní listiny, viz https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=982&t=43277#p577203. Stanovisko PKS Praha k 15/8/2018 tedy je: PKS Praha považuje současnou situaci na P3 za stabilizovanou. Současná kandidátka již nevykazuje spory. Místní sdružení je s ní v rámci možností spokojeno. Proto doporučujeme RV její pokračování.

Za sebe dodám, že při všech sporech a přešlapech bylo cítit, že oběma stranám sporu jde opravdu hlavně o prosazování pirátských myšlenek a programu a o dodržování pravidel. Během téhle eskalované situace k sobě ale někteří členové týmu ztratili důvěru a u Martina v pozici lídra kandidátky to bylo víc, než šlo v historicky krátké době zahojit. Nebylo pro něj lehké ten krok udělat, ale byl to ten správnější ze všech nelákavých možností, které zbyly. Moc si za něj Martina vážím a věřím, že to týmu výrazně pomůže se stmelit - do voleb, do zastupitelské práce i do všech ostatních aktivit.

Dan Mazur

#14 Aktualizováno uživatelem Lydie Bartosova před více než 1 rok

Díky.

Také k dispozici: Atom PDF