Projekt

Obecné

Profil

Úkol #12479

Úkol #9024: Projekt "Dobré bydlo" - dostupné bydlení

Podpora sociálně aktivizačních služeb od MPSV a souvislosti s bydlením

Přidáno uživatelem Olga Richterová před 5 měsíců. Aktualizováno před 27 dnů.

Stav:
Nový
Priorita:
Normální
Přiřazeno:
Cílová verze:
-
Začátek:
15.07.2018
Uzavřít do:
% Hotovo:

20%

Odhadovaná doba:
Typ práce:
Zobrazit v nabídce:
Ano
Organizační struktura:
Ne
Smlouva:

Popis

16.7. dotaz na MPSV: jelikož v programovém prohlášení nové vlády je zmíněné, že bude "intenzivně podporovat rozvoj veřejných služeb pro rodinu", dovoluji si zaslat tři konkrétní dotazy:

1) plánujete navýšení dotačního titulu Rodina a upravení jeho podmínek? (Např. 30% spoluúčast neplánujete pozměnit?)

2) plánujete podpořit nějak speciálně sociálně aktivizační služby pro rodiny v potížích? Právě sociálně aktivizační služby dnes nesmírně trpí tím, že není víceleté financování a tudíž není možné dlouhodobě plánovat a odvádět kvalitní komunitní práci. Trvalé řešení se tak stává jenom dražším a dražším. Nebo plánujete nastavit víceleté financování soc. služeb obecně?

3) S ohledem na situaci na Ústecku a Karlovarsku a v souvislosti s vystěhovávanými ubytovnami v Ústí mám ještě jeden dotaz: podporuje MPSV nějak systémově obce, které napřou úsilí, lidi ubytují do rozptýlených bytů, ale následně domnívám se potřebují finance právě na soc. pracovníky a sociálně aktivizační služby, aby si ty rodiny bydlení udržely a vytvořily si stabilní návyky, včetně pracovních. Ptám se (i) obecně, zda má MPSV prostředky na výjimečnou podporu obcí, kde je zvýšená potřeba SAS, ale i (ii) konkrétně - zda MPSV v červnu či červenci podpořilo právě městské části Ústí nad Labem - město a Ústí n. L. - Střekov.

Předem moc děkuji za zodpovězení mých dotazů a Vaši práci.

Historie

#1 Aktualizováno uživatelem Olga Richterová před 5 měsíců

8.7. - podpora nejen SAS, ale i prevence kriminality - Liberec vytvořil pro řešení sociálních problémů takzvaný mikrotým, který začal pilotně působit ve Vesci a Doubí. Tvoří ho policista, strážník, asistent prevence kriminality a terénní pracovník města. ČTK to sdělil náměstek primátora pro sociální oblast Ivan Langr (býv. Změna pro Liberec). Vesec a Doubí podle něj patří mezi sociálně nejzatíženější oblasti v Liberci. V budoucnu by mikrotýmy měly působit i v dalších problematických lokalitách Liberce. http://genusplus.cz/diskusni-forum/liberec/zbrani-mikrotymu-bude-takova-prace-v-terenu-aby-se-problemy-nenechaly-vysumet

#2 Aktualizováno uživatelem Olga Richterová před 5 měsíců

12.7. - vedle SaS by pomohlo podpořit rozdělení dávek - zvýšení motivace pro pracující - https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=572623#p572623

#3 Aktualizováno uživatelem martin archalous před 27 dnů

  • Projekt změněn z Sněmovna na _Backlog

Také k dispozici: Atom PDF